Türkiye Genelinde Koronavirüs'e Karşı 10 Gün Sürecek Yeni Uygulama!

Türkiye genelinde 81 ilde 11 Mart tarihinden bu yana en kapsamlı salgın denetimleri başladı. 10 gün sürecek denetimlerde nereler denetlenecek ve İçişleri Bakanlığı Genelgesi detayları haberde.

Türkiye Genelinde  Koronavirüs'e Karşı 10 Gün Sürecek Yeni Uygulama!

Koronavirüse Karşı 10 Gün Sürecek! Türkiye Genelinde Yeni Uygulama Gerçekleştirilecek!

İçişleri Bakanlığının açıkladığı genelge kapsamında koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik olarak 10 gün boyunca yeni denetimler başlatılacak. Genelge İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderildi. Türkiye'de bugüne kadar en kapsamlı salgına yönelik olarak gerçekleştirilecek olan denetimlerin, covid-19'un bulaş riskinin azaltılmasına yönelik olacak. İş yerleri, toplu alanlar kontrol edilerek açıklanan kurallara uyulup uyulmadığı bakılacak ve denetimlerde herhangi bir eksiklik, uygulama yanlışlığı olması durumunda ilgili birimler tarafından yaptırımlar uygulanabilecek.

11 MART TARİHİNDEN BU YANA EN KAPSAMLI UYGULAMA 10 GÜN SÜRECEK!

Denetimlere illerde valiliklere ilçelerde kaymakamlıklar ve belediye başkanlıkları, kamu kurumu yöneticileri, Mülki amirler ve tüm kolluk amirleri katılım gösterecekler. İçişleri Bakanlığının açıklamış olduğu genelgeden denetime tabi tutulacak olan işyerleri alışveriş merkezi ile lokantalar kahvehaneler Berberler, kuaförler, güzellik merkezleri, internet kafeler, Park alanları, Turizm Merkezlerindeki yer alan plajlar, oteller, düğün yerleri, nikah salonları, toplu ulaşım alanları, terminaller, pazar yerleri, parklar, insan yoğunluğu olan sokaklar, caddeler ve birçok alanlar yeni salgın önlemleri kapsamında denetime tabi tutulacak.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Resul Elveren
Resul Elveren - 2 yıl Önce

81 ilde denetleme olur Mersin de olmaz

abdullah ayoglu
abdullah ayoglu - 2 yıl Önce

şöfor ilani