Türkiye' de Saatler Geri Alınacak Mı? Kış Saati Uygulaması ve Merak Edilenler

Milyonlarca vatandaşın merak ettiği konuların başında gelen kış saati uygulaması yapılacak mı, saatler geri alınacak mı, saatler ileri alınacak mı gibi soruların tüm yanıtları ve merak edilenler haberimizde...

Türkiye' de Saatler Geri Alınacak Mı? Kış Saati Uygulaması ve Merak Edilenler

Bilindiği üzere ülkemizde yaz saati ve kış saati uygulamaları gerçekleştirilerek, gün ışığından daha fazla yararlanmak adına çalışmalar gerçekleştiriliyordu. Yapılan çalışmaların daha verimli geçmesi, gün ışığının daha etkin ve doğru kullanılması adına düzenlemeler uygulanarak, yürürlüğe giriyordu. Geçtiğimiz yıl yapılan çalışmayla beraber gün ışığından yararlanmak amacıyla yapılan bu düzenlemeler ortadan kaldırılarak, tek saat uygulamasına geçildi ve karar Resmi Gazete üzerinden kamuoyuna duyuruldu.

Türkiye' de saatler geri alınacak mı, saatler ileri alınacak mı soruları sosyal medyada gündem oldu

Önceki yıllarda ülkemizde uygulanmakta olan bu saat uygulamaları özellikle daha önceki alışkanlıklardan dolayı sosyal medyada gündem yarattı. Birçok sosyal medya kullanıcısı saatlerin ileri alınıp alınmayacağını bilmediğini, konuya ilişkin bilgilendirmeye ihtiyacı olduğunu aktardı. Resmi Gazete' de yayımlanan karar neticesinde tüm yıl yaz saati GMT+3 uygulanmasına karar verildiği bildirildi. Bu bağlamda saatlerde herhangi bir ileri alma ya da geri alma işlemlerinin yapılmadığı da kesinlik kazanmış oldu. Yayımlanan Resmi Gazete kararı neticesinde 2016 yılındaki Bakanlar Kurulu kararının da ortadan kaldırıldığını, herhangi yeni bir düzenlemenin olmadığını belirtmek isteriz. Yürürlükte olan yaz saati uygulaması devam edecek ve saatlerde herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacak.

Sizin düşünceleriniz neler?

Uygulanmakta olan yaz saati uygulaması sizce değiştirilmeli miydi? Şuan uygulanan sistemden memnun musunuz? Görüş ve düşüncelerinizi bizlere yorum alanından ulaştırmayı diğer kişilerin düşüncelerine göz atmayı unutmayınız. Kamu haberleri, memur haberleri, KPSS ve çok daha fazlası hakkında tüm gelişmelerden haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmenizi öneririz.

iOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 05:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tugay Özkan
Tugay Özkan - 2 yıl Önce

Saatlerin geri alınmamasının en buyuk zararını çocuklarımız çekmektedir. Çünkü sabahın karanlığında okula gitmekteler. Ayrıca insan vücudu gün ışığını görmeden uyunamamaktadır. Bu sistemin tasarruf yaptığınada inanmıyorum.

burcu arslan
burcu arslan - 2 yıl Önce

Gün ışığından yararlanmak amaçlı saatlerin ileri alınması gayet mantıklı olan bir uygulamaydı. enerji tasarrufu yaparak ülke ekonomisi desteklenmekteydi. ayrıca bir öğretmen olarak bir sene boyunca karanlıkta kalkıp okula gitmede hem öğrenciler hem öğretmenler zorlandılar. küçücük canların karanlıkta yataktan kalkmaları çok zor oluyor.