Türkiye'de Kaç Polis Var 2018? (Polis Memuru - Komiser - Başkomiser - Amir Sayısı)

Emniyet Genel Müdürlüğünde görevli ülkemizde 2018 yılında kaç polis bulunuyor? EGM komiser, komiser yardımcısı, başkomiser, baş polis, emniyet amiri sayısı nedir? Emekli polisler hariç olmak üzere sahada görev yapan kaç polis mevcuttur?

Türkiye'de Kaç Polis Var 2018? (Polis Memuru - Komiser - Başkomiser - Amir Sayısı)

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü bilindiği üzere her sene ihtiyaçlarına göre Polis Akademisi Başkanlığına taleplerini iletmekte ve PA tarafından kamuoyuna polis öğrencisi alımı ilanları yayımlanmaktadır. İç güvenlik operasyonlarının başarılı bir şekilde yürütülmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü binlerce kişilik polis alımlarına devam etmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bilindiği üzere kaç polisin olduğu ülkemizde en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor? Peki ülkemizde kaç polis var? Türkiye'de kaç polis var 2018? İşin Olsa ekibimiz aracılığı ile elde etmiş olduğumuz verileri sizlerle paylaşıyoruz. Sizlerde Türkiye'de kaç polis olduğunu merak ediyorsanız bu haberimizden öğrenebilirsiniz.

TÜRKİYE'DE KAÇ POLİS VAR?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kamuoyuna duyurulan performans programnında Türkiye'de kaç polis olduğu duyuruldu. Buna göre ülkemizde 230 bin 338 polis memuru, 6 bin 392 baş polis, 8 bin 742 komiser yardımcısı, bin 111 komiser, 459 baş komiser ve 810 emniyet amiri bulunmaktadır.

Yukarıda verilmiş olan Emniyet Genel Müdürlüğü polis sayılarından hariç olmak üzere yine binlerce 1, 2, 3 ve 4. sınıf Emniyet Müdürü bulunmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 2018 yılı verilerine göre toplam 267 bin 992 personelin istidam ettiği belirtilmekte olup her sene bu personel sayısı on binlerce daha da yükselmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emekli polis
Emekli polis - 5 yıl Önce

Bu fedakar insanlarin ekonomik sorunlarina duyarsiz kalinmasin polis en iyi seylere layiktir

mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

türk devletine güvenim sonsuz bu konuda türk teşkilatları her zaman kendisine emanet edilen canları milli değerlere saygı duyarak memleketin öz güvenini kazanmayı ilke edinmiş

Rauf denktas
Rauf denktas - 4 yıl Önce

Her bir polis memuru gönlünden 5 milyon verse evsizlerin ihtiyacı olanların köşeyi dönerler

Yüksel
Yüksel - 4 yıl Önce

Çalışan ve emekli polislerin lise üniversite ayrımı yapmadan hakkının verilmesini talep ediyoruz polise sahip çıkan kazanır ???

Yüksel
Yüksel - 4 yıl Önce

Çalışan ve emekli polislerin lise üniversite ayrımı yapmadan hakkının verilmesini talep ediyoruz polise sahip çıkan kazanır

- 3 yıl Önce

Hava savunmada nekadar iyiz bilemiyorum ama karada çok iyi olduğumuz doğrudur turk olmak bu dünyanın en güzel örneği be kardeşim ıyiki bu topraklarda dünyaya geldik

serdar
serdar - 3 yıl Önce

Sizler varolun