Türk Varlık Fonu Yeni Başkanı Türkiye Cumhurbaşkanı Oldu

Türkiye Varlık Fonu Yönetim içi değişiklikler yaşandı. Yönetim de yapılacak değişiklikler ile ilgili Cumhurbaşkanı kararnamesi yayınlanarak yönetim yapısında değişikliğe gidileceği ve en baştan en aşağıda kişilere kadar değişiklik olacağı açıklandı. Detayları sizler için derledik.

Türk Varlık Fonu Yeni Başkanı Türkiye Cumhurbaşkanı Oldu

Resmi Gazete tarafından 12 Eylül 2018 (bugün) tarihli sayısında çıkan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin yayınlanmasıyla birlikte Türkiye Varlık Fonu yönetim yapısında büyük değişikliğe gidildi. Yapılan en büyük değişiklik ise Türkiye Varlık Fonu Başkan konumu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verilmesi oldu. Bugün açıklanna yeni kararnameyle birlikte yapılan değişiklik Türkiye Cumhuriyetine hayırlı olması temennisiyle duyruldu.

YAYIMLANAN KARARNAMENİN DETAYLARI

Türkiye Varlık Fonu kararnamesi ile ilgili olarak açıklanan bildiriye göre şirketin yönetim kurulu başkanı Türkiye Cumhurbaşkanı olduğu açıklandı. Açıklamanın devamında ise Cumhurbaşkan'ı istediği süre boyunca Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyelerinden bir tanesini başkan vekili olarak görev verelebilir açıklaması yapıldı. Yönetim Kurulu içerisinde yerl almak ve genel müdür şartları Cumhurbaşkan'ı kararnamesinde sunulduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 07:02
YORUM EKLE