Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 5 Bin 375 Astsubay Alımı Yapacak! Kimler Başvurabilir?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 2018 yılının sonuna kadar kuvvet komutanlıkları için toplam 5 bin 375 astsubay alımı yapacak. Peki astsubay alımına kimler başvuru yapabilir?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 5 Bin 375 Astsubay Alımı Yapacak! Kimler Başvurabilir?

Ülkemizin sınır dışı operasyonlarında görevli olarak bilinen Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ihtiyaçlarına göre her sene aralıklarla subay ve astsubay alımı gerçekleştirmektedir. İlgili ilanlar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından hazırlanarak Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden duyurulmaktadır.

Buna göre Türk Silahlı Kuvvetleri TSK'nın 2018 yılı sonuna kadar kuvvet komutanlıkları için toplam 5 bin 375 kişilik astsubay alımı yapması beklenmektedir. Peki Türk Silahlı Kuvvetleri TSK'nın 5 bin 375 astsubay alımı ilanına kimler başvuru yapabilir ve astsubay alımı detayları nedir?

ADAYLARDAN ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

Türk Silahlı Kuvvetleri 2018 yılının sonuna kadar 5 bin 375 astsubay alımı yapacak. Peki adaylardan aranacak olan şartlar nelerdir? Buna göre Adayların, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Boy - kilo uyumlu olmak, Sağlık sorunu olmamaki, Fiziğinde kusuru olmamak, Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak, Askeri okullardan atılmamış olmak ve Lisans mezunu olmak şartlarına sahip olması gerekmektedir. Adaylar TSK bünyesindeki Özel Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev yapacaktır. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Silahlı Kuvvetleri; Özel Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 5 bin 375 astsubay alımı yapacak ancak alımların net olarak hangi tarihte yapılacağı bilinmemekte olup yakın zamanda ilanların hazırlanıp kamuoyuna duyurulması beklenmektedir. İlanlar kamuoyuna duyurulduğunda bilgi edinmek için sitemizi takip ediniz.

Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 05:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gizem
Gizem - 5 yıl Önce

Önlisans mezunları tsk nın yaptığı astsubaylık alıma başvuru hakkı varmi

Neşe
Neşe @Gizem - 5 yıl Önce

Normalde astsubaylıkta (lisans ve önlisans) olarak geçmesi lazım

Esra
Esra - 5 yıl Önce

Bayan alımıda olacak mı ?

Kerem
Kerem - 5 yıl Önce

Merhaba sayın admin. Ön lisans mezunları başvuru yapabiliyor mu ?

Osman
Osman - 5 yıl Önce

Nasıl Lisans, Astsubayları Lise ve Önlisans Olarak Almıyorlar mı?

Nida
Nida @Osman - 5 yıl Önce

Bende öyle biliyorum lisans mezunu subay olur anlamadım bende ?

berkkan
berkkan - 5 yıl Önce

askeri alımlarda kilosu çok olanlar olmuyorda zayıf olanların neden alınmadığını anlamış değilim

Emre
Emre - 5 yıl Önce

Alımlar ne zaman olur

Şahin
Şahin @Emre - 5 yıl Önce

Abi bu sorunun cevabını bulabildin mi ? Eğer bulduysan paylaşır mısın ?

Emre
Emre - 5 yıl Önce

İmam Hatip mezunuyum başvurabilir miyim ?

Ece
Ece - 5 yıl Önce

Lütfen ön lisans mezunlari da alınsın ve bölüme göre degerlendirilmesin herhangi bir on lisans mezunu denilsin lütfen bizimde hayalimiz gerçek olsun