Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 43 Bin Askeri Personel Alacak!

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 43 bin askeri personel alımı yapacak. Rütbelere göre göre dağılımı sizler için paylaşıyoruz. Hangi rütbe için kaç personel alınacak?

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 43 Bin Askeri Personel Alacak!

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görev ile faaliyetlerini sürdürmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri TSK açık pozisyonları için subay, astsubay, uzman erbaş çavuş ve sözleşmeli er alımlarını gerçekleştirmektedir. Buna göre Türk Silahlı Kuvvetleri TSK bu sene 43 bin askeri personel alımı yapacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK profesyonel orduya geçiş süresinde her sene daha fazla askeri personel alımı gerçekleştirmektedir. Buna göre Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri 2018 yılı sonuna kadar toplam 43 bin askeri personel alımı yapacak. 43 bin askeri personelin hangi rütbeler için yapılacağı duyuruldu. Hangi rütbe için kaç asker alınacak?

RÜTBELERE GÖRE KAÇ ASKER ALINACAK?

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2018 yılının sonuna kadar toplam 43 bin askeri personel alımı gerçekleştirecek. Peki hangi rütbe için kaç kişilik asker alınacak? Yayımlanan duyuruya göre 3 bin 755 subay, 5 bin 375 astsubay, 13 bin 213 uzman erbaş, 20 bin 595 sözleşmeli er olmak üzere toplam 43 bin asker alımı gerçekleştirecektir.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK yukarıda belirtilmiş olan pozisyonlar için toplam 43 bin asker alımı gerçekleştirecektir. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Buna göre alım ilanları aralıklı olarak yayımlanacak olup alımlar Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı tarafından yapılması beklenmektedir. İlanlar geldikçe sizlere bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahrettin
Fahrettin - 5 yıl Önce

Artık uzmanlık basvurusu baslasin

Fahrettin
Fahrettin - 5 yıl Önce

Ben kiliste vatani gorevimi yaptım şimdi ise profesyonel orduya geçmek için dört gözle uzman başvurusunu bekliyorum

Fahrettin
Fahrettin - 5 yıl Önce

Ben orta okul mezunuyum jandarma uzman erbas olmak istiyorum orta okul mezunlarına da şans tanilsin ben vanliyim (kürt türk laz çerkez alevisi )yoktur hepimiz bu terör lanetinden kurtulmak için can atıyoruz yeterki benim gibi düşünen bu vatan evlatlarına şans tanilsin unutmasinlarki BIZ TEK BAYRAK TEK MILLET VE TEK VATANIZ VATANIMIZI BÖLMEYE ÇALIŞANLAR IÇIN ÖLMEYE ANT ICTIK SEREFIM NAMUSUM IÇIN BU BAYRAK BU MILLET BU VATAN IÇIN CANIMI SEVE SEVE FEDA ETMEYE RAZIYIM (NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE )ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

cem açıkgöz
cem açıkgöz - 5 yıl Önce

uzman onbaşılıga başvuru yapamıyoruz hata verioyor nedeni nedir ?

Arif
Arif - 5 yıl Önce

Uzman olmak varken millet niye er olmak istiyor ikisinde ilk öğretim sonuçta ben kazandım bekliyorum uzman

kemal
kemal - 5 yıl Önce

yaş sınırı esnetilmeli

Esat Önal
Esat Önal - 5 yıl Önce

Sözleşmeli erlerin bi ayı günü belli olsa uzman erbaşbasların Mart 20 diyorlar sözleşmeli erlerin belirli bir günü ayı yok kesinleşmesini talep ediyoruz Açıklansın

Mehmet can topuz
Mehmet can topuz - 5 yıl Önce

Uzman er baş baş vuruşu neden açılmıyor