Türk Silahlı Kuvvetleri Menbiç'e Girdi!

Edinilen son bilgilere göre Türk Askerleri ve Amerika Birleşik Devleti Askerleri Menbiç'te ortaklaşa devriye atmaya başladı. Peki Türkiye Cumhuriyeti ile Amerika Birleşik Devleti arasında bir anlaşma mı yapıldı? Türk Silahlı Kuvvetleri hangi açıklamalarda bulundu? Hangi ülkeler Menbiç'te? Menbiç nerede bulunuyor? Haberimizin devamında detayları öğrenebilirsiniz.

Türk Silahlı Kuvvetleri Menbiç'e Girdi!

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ MENBİÇ'TE

Suriye'den gelen son dakika haberlerine göre Türk Silahlı Kuvvetleri ve Amerika Birleşik Devleti Suriye'de ortaklaşa devriye yapmaya başladı. Türkiye Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri arasında yapılan anlaşma sonucunda Türk Askerleri ve Amerikan Askerleri Suriye Menbiç'te ortaklaşa devriye atmaya başladı. Peki Türk Silahlı Kuvvetleri bir açıklamada bulundu mu? Türk Silahlı Kuvvetleri yaptığı açıklamada nelere yer verdi?

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEN MENBİÇ AÇIKLAMASI

Türk Silahlı Kuvettlerinden Menbiç Açıklaması geldi. Açıklama Türk Silahlı Kuvvetleri'nin resmi twitter hesabı aracılığıyla yapıldı.Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi; Fırat Kalkanı Harekat Alanı ile Menbiç arasında bulunan hat boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri Askerleri ve Amerika Birleşik Devleti Askerleri ile birlikte 18 Haziran 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde devriye uygulamalarına başlandığını ifade etti.Türk Silahlı Kuvvetleri devriye uygulamalarının daha önceden anlaşmaya varılmış Münbiç Yol Haritası ve Güvenlik Prensipleri doğrultusunda yapılacağını da Twitter'da ki resmi Türk Silahlı Kuvvetleri sayfasından duyurdu.

YORUM EKLE