Türk İş'ten Taşerona Kadro ile İlgili Önemli Bir Açıklama Geldi

Türk İş Sendikasından kadroya alınmayan taşeron işçiler için bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan son dakika açıklamasında kadroya alınmayan taşeronlara değinildi. Peki açıklamada neler söylendi? Nelere yer verildi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Türk İş'ten Taşerona Kadro ile İlgili Önemli Bir Açıklama Geldi

Açıklama Türk İş Sendikasının resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Yayımlanan açıklamanın satır başlıkları ise şu şekilde oldu: Taşeron işçilerin güvensiz koşullarda, düşük ücretlerle çalıştırıldıklarını aynı iş yerinde aynı işi yapan insanların farklı ücretlere çalıştırıldığını bu durumun iş yerinde çalışma barışını olumsuz etkilediğini açıkladı. Peki açıklamaların detaylarında nelere yer verildi?

İŞTE TÜRK İŞ SENDİKASININ AÇIKLAMALARI

Taşeron işçilerin yıllardır problemleri olduğunu güvensiz koşullarda düşük ücrete tabii tutulduklarını, aynı iş yerinde aynı işi yapan insanların farklı ücretlere çalıştırdıklarını bu da çalışma barışını olumsuz yönde etkilediğini konfederasyonlarının yıllardır taşeron işçilerinin sorunlarını gün yüzüne çıkarıp taşeron işçilerin sesini duyurmaya çalıştığını ve taşeron işçilere çözüm önerileri sunmaya çalıştıklarına remi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada değindi. Konfederasyonlarının taşeron işçilerin ve geçici işçilerin sorunlarını gün yüzüne çıkardığını seslerini duyurmaya çalıştığını bu işçilerin sorunlarının kalıcı olarak çözülebilmesi için çalıştıklarını ve hala da çalışmaya devam ettiklerini kapsam dışında kalmış olan taşeron işçilerin ise kadroya alınacaklarına dair umutlarını güçlü bir şekilde koruduklarını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 11:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi
Sevgi - 4 yıl Önce

Sayın Türk iş başkani bu kadar mücadele edeceğinize birde hastanede yemekhane personeli için mücadele verseniz yemekhane personeli kadro dışı bırakıldı kimse adaletten bahsetmesin yüzde yetmişe takılan tüm taserona ayrimsiz şartsız kadro istiyoruz yemekhane personeli kitmi bitmi bi açıklama yapılsa millet olarak rahat bir nefes alırız kitler kadroya alınsa yine yarım yamalak iş yapılıyor yüzde yetmişe takılan tüm taserona mücadele verin

Ercankaraman
Ercankaraman - 4 yıl Önce

Turk telekomu kapsam disi tutulmasin

osman kaya.
osman kaya. - 4 yıl Önce

Sayin emekci savunuculari.efendim kamu kurum ve kuruluslarinda calisan taseron iscilere kadro sozu verildi acik ve net
..peki sira sehir hastanelerindeki .(sozum ona kamu ozel ortak yapimi) nda taseron isci olarak calistirilmaya devam edilen gariban insanlarin ugradiklari adaletsizlige ve ayrimciligina ne diyeceksiniz????? Kardesim madem kamu ozel isbirligi diye kapsam disi kaldik ozel kismini hadi gectik diyelim e peki ya kamu ibaresi kismina ne diyeceksiniz.??? Burda kesin bir hak ve emek gozardisi var!!! Sehir hastanelerinin butun hizmet yukunu ustlenen temizlikciler.guvenlikler.yemekhaneciler. bilgi islemciler vs vs asgari ucretle halen taseron sistemi ile gecim mucadelesi veren binlerce kardeslerimizi bu taseron koleliginden esaretinden kim kurtaracak kimmm? Aldatmaca bir seruvenin icinde cebelesen bu kardeslerimizin haklarini kim kollayip savunacakk? Hak is mi? Turk is mi?? Biri buna cevap versin lutfen canimiz yaniyor...ozel kismini ayirdik hadi ama kamu soylemini bos bir ifadeye cekmeyin burda kamu ustune duseni yapmali ..umudumuzu hayalimizi canli tutmaya calisiyoruz.(canimiz yana yana) ama Allah rizasi icin muhhammed sefaatti icin bizede bir dilim olmasa da bu kadro pastasindan agzimiza bir parmak ucu kadar tatirilsin.sayin hak is yonetimi sayin turk is yonetimi saygiya deger buyuklerimiz cumhurbaskanimiz.maliye . Saglik bakanligi hazine bakanligi .calisma sosyal guvenlik bakanimiz .lutfen Allah(cc) rizasi icin mazlumlarin garibanlarin savunuculari yardim edin bizlere.cunku sizlerden baska hak idda edebilecegimiz yardim isteyecek derdimize deva olacak baaka kimse yok.lutfen bu isi ahrette mahere birakmayin olur mu.? Saygilar hurmetler hepinize...