Tüm Memurlara 3600 Ek Gösterge Verilmesi İçin Kanun Teklifi Sunuldu!

Kamuda çalışan tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi için hazırlanan kanun teklifinin meclise sunulduğu belirtildi.

Tüm Memurlara 3600 Ek Gösterge Verilmesi İçin Kanun Teklifi Sunuldu!

Kamuda çalışan tüm memurlara 3600 ek göstergeden yararlanması için kanun teklifi sunuldu.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer kamuda çalışan tüm memurların 3600 ek göstergeden yararlanması için kanun teklifi hazırlayarak meclise sunduğunu belirtti. CHP Milletvekili Gürer, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada tüm kamuda çalışan memurların ek göstergeden yararlanması gerektiğini belirtti.

Bilindiği gibi memur maaşı, emekli ikramiyesi ile emekli olanların maaşlarının yararlandığı ek gösterge puanı din görevlileri, öğretmenler, hemşireler ve polis memurları bu haktan yararlanabilecek. Yüz günlük eylem planında yer almayan ek gösterge çalışmasının Kasım ayında kamu oyu ile paylaşılması beklenen 2. yüz günlük eylem planında yer alması ihtimali bulunuyor.

3600 EK GÖSTERGE MAAŞI NASIL ETKİLER?

Ek gösterge memur maaşlarının hesaplanmasında emekli ikramiyelerin ödenmesinde ve emekli olan memurların emekli maaşlarının ödenmesinde hesaplama unsurlarından bir tanesi. Ek gösterge yüksek olan hak sahibinin ödemesinde daha fazla zam yansımaktadır. Ek gösterge yansıtılan emeklilerin aylığında en az 400 Tl artış yaşanması bekleniyor.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 16:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
İksir Yiğit
İksir Yiğit - 2 yıl Önce

Doğrusu budur,4 yıllık üniversite mezunlarının hepsine 3600 ek gösterge verilmelidir. Yoksa belli iş kolları seçilip,o iş kolunda çalışanlara vermek çok büyük haksızlıktır. Bu konuyu gündeme aldıkları için teşekkür ediyor,gerçekleşmesi için desteğimizi vereceğimizi belirtiriz.

hamdi bey
hamdi bey - 2 yıl Önce

3600 ek gösterge tüm memurlara verilsin. bu teklifi sunanlardan ALLAH CC Razı olsun. Kabul edeceklerdende ALLAH CC Razı olsun.

memurlar arasında lütfen ayrım yapmayın bir babanın evlatları arsında ayrım yapmasına benzer. boyu uzun olan da evlattır. boyu kısa olan da evlattır. bu konuya bu şekilde bakılmalı.

sevgi uysal
sevgi uysal - 2 yıl Önce

inşAllah olur teklifi kim vermiş olursa olsun bizler için uğraşıyor demektir.konuyu oraya buraya çekmeninin gereği yok.milletvekilleri kendi ortak noktalarında nasıl birleşip kanun çıkartıyorlarsa kendi lehlerine, bizyerinde akıllı olup ortak hareket etmemiz gerekir diye düşünüyorum.

3600  beklerken
3600 beklerken - 2 yıl Önce

3600 EK GÖSTERGE yerel seçimden önce çıkmazsa ,demekki bizimle dalga geçiyorlar.

hamdi bey
hamdi bey - 2 yıl Önce

peki İksir efendi 2 yıllık ,lise, orta okul neyse bunlar ne, bu vatanın memuru arasın da ayrım yapanları Allaha CC havale ediyorum.

afyonlu
afyonlu - 2 yıl Önce

chp oy derdinde

adelat
adelat - 2 yıl Önce

Memur maaşları emeklilikte düşüyor sada emeklilikte verilmeliki maaşları emekli olurken düşmesin başkanıma güveniyorum söylediğini yapar

ÖMER
ÖMER - 2 yıl Önce

amca senmisin