TTK'ya 1500 İşçi Alımı İçin Yeni Açıklama! İlan Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye Taş Kömürü Kurumuna 1500 işçi alımları ne zaman yapılacak? TTK Genel Müdürü daha önce yaptığı açıklamalarda Hazine ve Maliye Bakanlığından yazı beklendiğini belirtmişti. Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar konuya açıklık getirdi..

TTK'ya 1500 İşçi Alımı İçin Yeni Açıklama! İlan Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye Taş Kömürü Kurumuna 1500 işçi alımı için ilan açıklanması bekleniyor.

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu daha önce yaptığı açıklamalarda Hazine ve Maliye Bakanlığından yazı beklendiğini ve yazının gelmesinin ardından TTK Genel Kurulundan bir karar alınacağını belirtmişti. Alımlar İŞKUR üzerinden yapılacak ve adayların başvurularını tamamlanmasının ardından kura töreni gerçekleşecek. Genel Müdür Eroğlu, kura törenin Şubat ayı ortalarında yapılabileceğini belirtti. İlanın ne zaman yayımlanacağını merak eden adaylar için Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar bir açıklama yaptı.

İŞÇİ ALIMI İÇİN AÇIKLAMA

Milletvekili Hamdi Uçar yaptığı açıklamada TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu ile birlikte Ankara'da bulunduklarını ve Hazine ve Maliye Bakanlığından yazı beklendiğini belirtti. İlanın ne zaman açıklanacağı hakkında adayların seçim sonrası mı açıklanacak sorularına da değindi ve yapılan açıklamada Uçar; "İşçi alımının yerel seçimlerle ilgisi yok. 1000+500 işçi alınacak biliyorsunuz. İlk etapta 1000 işçiyi o zamana kadar alacağız. İşçi alımı yerel seçimlere kalmayacak kamuoyunun bilgisi olsun" dedi.

TTK işçi alımı ilanı açıklandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulaması indirerek bildirim alarak haberdar olabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrullah
Emrullah - 2 yıl Önce

Yaziklar olsun! Şubat ortası diyor hala ,bu seçim yatırımı tabikide

Madenci
Madenci - 2 yıl Önce

Hani yıl sonuna kadar alcakdiniz nie kimse sözünde durmuyor hee!!