TTK'ya 15 Bin 500 Personel Alımı KPSS Şartı Aranacak mı?

Türkiye Taş Kömürü İşletmesine yakın bir zamanda yapılması beklenen 1500 işçi alımı ile toplamda 15 bin 500 personel alımı yapılması bekleniyor. Adaylar başvuru şartlarında KPSS şartı aranacak mı merak etmekteler! Başvuru şartları ve TTK işçi alım detayları neler?

TTK'ya 15 Bin 500 Personel Alımı KPSS Şartı Aranacak mı?

TTK işçi alımı yapılacak!

Türkiye Taş Kömür İşletmelerine çok sayıda işçi alımı için son aşamaya gelindi. Resmi gazete yayımlanan karar ile gözler Hazine ve Maliye Bakanlığına çevrildi. Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürü yaptığı açıklamalarda Hazine ve Maliye Bakanlığından gelecek yazıların ardından TTk genel Kurulundan karar çıkartılacağını açıklamıştı. Ardından Türkiye İş Kurumu aracılığı ile başvurular alınacak. Adaylar toplamda 15 bin 500 işçi alımı için başvuru şartlarını merak etmekteler. Başvurularda KPSS şartı aranmayacağı belirtilmekte. 

KPSS ŞARTI ARANACAKMI?

Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürü Şubat ayı içerisinde kura töreni yapılabileceğini açıklamıştı. Buna göre ilanların 2018 yılı bitmeden açıklanması beklendi. Türkiye Taş Kömürü Genel Müdürlüğünde yapılması beklenen personel alımlarında istenilen başvuru şartları neler?

Enerji Bakanlığı Türkiye Taşkömürü Kurumuna ilk defa sözleşmeli olarak atanacak personeller resmi gazetede yayımlanan sınav yönetmeliğine göre yapılırlar. Başvurularda personel hizmetinin nitelikleri dikkate alınarak genel ve özel başvuru şartları aranır. Ye altı üretim hizmetlerinde çalıştırılan teknik personellerin 30 yaşından gün almamış olması istenir. Adayların başvurularda KPSS şartı aranmayacağı belirtilmekte. Resmi bir açıklama yapıldığında aktarmaya devam edeceğiz.

TTK personel alımı ilanlardan anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulaması indirerek bildirim alarak haberdar olabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 22:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
örsan
örsan - 2 yıl Önce

Yas 30 2019da 31 hadi bakalim nasil olacak simdi

örsan bey
örsan bey - 2 yıl Önce

Yas 30 2019da 31 hadi bakalim nasil olacak simdi