TTK 500 Personel Alımı Müjdesi Geldi! İlan Ne Zaman Açıklanacak?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Türkiye Taş Kömürü Kurumuna bağlı Zonguldak, Bartın, Karabük bölgelerinde 1000 işçi alımı kura töreni gerçekleştirildi. Buna göre Enerji Bakanı Fatih Dönmez müjdeyi verdi. Bu hafta yeni bir ilan daha açıklanabilir.

TTK 500 Personel Alımı Müjdesi Geldi! İlan Ne Zaman Açıklanacak?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Taş Kömürü Kurumuna 1000 işçi alımı kura sonuçları belli oldu.

Kura törenine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji Bakanı fatih Dönmez, Vali ve katılımcılar yerlerini aldı. İŞKUR üzerinden yapılan başvurularda yoğun bir başvuru kuyrukları oluşmuştu. İş arayan vatandaşların 2018 yılından beri beklediği ilan için nihayet başvurular alındı. Başvurular sonra ererek kura töreni gerçekleşmesi adaylarda sevinç kaynağı oldu. Kura sonuçlarında ismi çıkan adaylar mutlu olurken, ismi bulunmayan adaylar için yeni alım ilanlarının açıklanacağı tarih ne zaman olacağı merak edildi. İşin olsa ekibi olarak Bakan fatih Dönmez'in verdiği müjdeli haberin detaylarını aktarıyoruz.

TTK 500 İŞÇİ ALIMI YAPILACAK;

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez kura töreni öncesi yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği 1500 kişilik istihdam sözünün ardından başvuruların alındığını ifade etti. Yeni üretim sahalarında özel firmaların ilerleyen günlerde istihdam sahalarının açılacağı ifade edildi. Diğer yandan 1500 personel alımından 1000 kişinin kura törenin tamamlanmasıyla ilerleyen haftalarda 500 kişilik alım daha olacağı ifade edildi.

Bilindiği gibi ilk etapta 1500 işçi alımı yapılacağı belirtilmişti. 1000 kişinin kura töreni sonrası tüm iller için sonuçlar açıklandı. Detaylar için tıklayın. Diğer alımlar ise önümüzdeki günlerde açıklanabilir. Yeni açıklamalar ve gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa sosyal medya siteleri üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet özen
Mehmet özen - 4 yıl Önce

Neden engelli alınmıyor TTK yer üstüne