TTK 1500 İşçi Alımı İŞKUR Üzerinden Yapılacak! Tarih Belli Değil!

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi 1500 işçi alımı yapacak. Zonguldak pano ayak üretim işçisi alımları için son günlerde sosyal medya üzerinden ilan tarihleri açıklanmakta. Adayların sadece resmi açıklamaları dikkate almalarında fayda olacaktır. TTK genel Müdür Kazım Eroğlu'nun son yaptığı açıklamaları haberimizde..

TTK 1500 İşçi Alımı İŞKUR Üzerinden Yapılacak! Tarih Belli Değil!

Türkiye Taş Kömürü İşletmesine 1500 işçi alımı yapılacak.

İŞKUR üzerinden yapılacak başvuruların ardından kura töreni öncesinde yoğun bir başvuru takvimi olacak. TTK Genel Müdürü Eroğlu'nun son açıklamalarına göre Hazine ve Maliye Bakanlığından yazı beklendiği açıklandı. TTK Genel Kuruldan çıkacak kadarın ardından sonra başvuru sürecinin başlaması bekleniyor.

SOSYAL MEDYADA DOLAŞAN YANLIŞ BİLGİLERE DİKKAT!

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi Genel Müdürlüğünün alımları yapabilmesi için gerekli olan karar geçtiğimiz hafta resmi gazetede yayımlandı. 2019 yılı genel yatırım ve finansman programı değişikliğinin ardından TTK Genel Müdürlüğü Hazine ve Maliye Bakanlığından bir yazı beklendiğini belirtmekte. Sosyal medya üzerinden hızla yayılan ve adayların yanlış bilgilendirmesine neden olan gelişmeye gere başvuruların 22 Aralık tarihinde başlayacağı açıklamaları doğru olmadığı ve adayların sadece resmi açıklamaları dikkate almaları gerekmektedir. TTK Genel Müdürü Kazın Eroğlu adaylara gelişmelerden an bean bilgilendirmekte ve İşin olsa ekibi olarak aktarmaya devam etmekteyiz.

TTK GENEL MÜDÜRÜ EROĞLU’NDAN AÇIKLAMA;

Son yapılan açıklamalarda başvuru işlemlerinin İŞKUR üzerinden yapılacağını belirtti. Resmi yazının gelmesi beklendiği "Yazı gelecek, ondan sonra süreç başlayacak. TTK Yönetim Kurulundan yazının çıkması uzun sürmez. Ayrıntıların Resmi Gazetede yayınlanması, İş Kur üzerinden ilana çıkılması müracaatların alınması hızlı bir şekilde olursa kura çekimi Şubat ayına girmeden olur diye düşünüyorum" açıklamaları yapıldı. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 22:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

Hayırlısıyla başlasaydı

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

19.donem şartlarının baz alinamasini istiyoruz , sayın bakanım bizleri mağdur durumda bırakmayın 2 senedir çalışıyoruz lise mezunu olsun .

BARBAROS
BARBAROS - 3 yıl Önce

Okumuş diye ayrılcılık olmasın kimin nasi binde varsa çalışsın gardaş

Suat
Suat - 3 yıl Önce

Subat ayida geldi ne tarih belli ne kura cekildi