TTK 1500 İşçi Alımı Başvuru ve Kura Takvimi İçin Önemli Açıklama Geldi!

Türkiye Taş Kömürü Kurumuna 1500 işçi alımı yapılacak. Buna göre TTK Genel Müdürü başvuru süreci ile kuranın ne zaman yapılacağına dair önemli bir açıklama yaptı. Genel Müdür Kazım Eroğlu'nun açıklamaları haberimizde..

TTK 1500 İşçi Alımı Başvuru ve Kura Takvimi İçin Önemli Açıklama Geldi!

Türkiye Taş Kömürü Kurumuna 1500 işçi alımı yapılacak.

Zonguldak ilinde yapılacak olan personel alımlarında 2019 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman programı değişikliği Geçtiğimiz günlerde resmi gazete yayımlandı. Kararın ardından başvuruların alınması için gözler Türkiye iş Kurumuna çevrildi. Çok sayıda aday Türkiye Taş Kömürü kurumuna yapılacak işçi alımları için gelişmeleri an bean takip etmek ve başvuru yapmak istemekteler. Buna göre Türkiye Taş Kömürü Genel Müdürü Eroğlu, yeni bir açıklama daha yaptı. Başvuruların ne zaman alınacağını ve kuranın ne zaman yapılacağına ilişkin yapılan açıklama detaylarını aktarıyoruz.

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu yapmış olduğu açıklamada pano ayak üretim işçisi alımlarında kuranın Ocak ayı ortalarında yapılabileceğini belirtti. Adaylar kuradan önce Türkiye iş Kurumu aracılığı ile başvurularını yapacağından başvuru alınması ve kuraya girecek aday listelerin açıklanması için çok daha önce ilanın açıklanması beklenmekte.

TTK GENEL MÜDÜRÜ EROĞLU AÇIKLAMA YAPTI!

Ayrıca yapılan açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığına alıma ilişkin bir resmi yazı beklediklerini daha sonra TTK Genel Kurundan karar çıkacağını ve kararın resmi gazete yayımlanacağını aktaran Genel Müdür Kazım Eroğlu, beklenen yazının gelmesinin ardından 45 günlük zorunlu takvim olduğunu belirtti. Yapılan açıklamada; "Bugün ayın 14’ü nereden bakarsanız bakın her şey sıkıştırılmış olduğunu düşünürsek kura çekimi Ocak ayının yarısından başlayıp Şubat ayının 1’ini bulur. Hazineden bugün yazı gelirse bir 45 günlük takvim var. Bu zorunlu takvim, biz buna müdahale edemiyoruz.'' dedi.

İlan açıklanır açıklanmaz işin olsa mobil uygulamasında bildirim olarak adaylara duyurulacak. İşin olsa mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 17:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Habil
Habil - 2 yıl Önce

Seçimi bekliyorlar herhalde 2018 sonuna kadar alınacaktı ne bekliyorsunuz insanlara doğru bilgi verende yok şu zaman diye bilgi verinde insanlar ona göre hareket etsin

Murat erginbaş
Murat erginbaş - 2 yıl Önce

Nezaman yazılımlar başlayacak

serkan karka
serkan karka @Murat erginbaş - 2 yıl Önce

başvuru tarihleri hakkında bilgisi olan var mı

İSMET Karaduman
İSMET Karaduman - 2 yıl Önce

Hükümlü alım olacak ı bu iş alımında

Kenan
Kenan - 2 yıl Önce

Yas sınırı kesin olarak belirlendimi net Bi bilgimiz yok

Bayram ekim
Bayram ekim - 2 yıl Önce

Başvuru ne zaman olacak

ZONGULDAK LI
ZONGULDAK LI - 2 yıl Önce

yaş 35 olsun kimse yaştan bahsetmiyor en son alim 10 sene oldu yasimiz o zaman 24 tu bizim gibi kaç kisi madur buna bir çözüm bulun

Çetin
Çetin - 2 yıl Önce

Alımlar ne zaman açıklanacak okul şartı kpss şartı varmı