TSK Uzman Çavuş Alımı Yapmayabilir!

Milli Savunma Bakanlığının önümüzdeki birkaç sene içerisinde uzman çavuş alımı yapmayacağı iddiaları basında yansıdı.

TSK Uzman Çavuş Alımı Yapmayabilir!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından alınan karar neticesinde Bakan Hulisi Akar yeni askerlik sistemini detaylı bir şekilde geçtiğimiz haftalar da açıklamıştı. Basına yansıyan haberlerde artık er askerlerin 6 ay kısa dönem askerlik yapacağı ve isteğe bağlı olarak  6 ayda sözleşmeli er olarak askerde kalabileceği belirtilmişti. Buna göre 2019 yılının son döneminde yüz binlerce asker yeni askerlik sistemi ile Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim oldu. Bir çok aday e-devletten başvuru yaparken ikinci bir altı ya daha askerde kalabileceğini belirttiğiden dolayı Milli Savunma Bakanlığının uzman çavuş alımına ara verebileceği düşünüyor.

YOĞUN RAĞBET OLABİLİR

E-devlet üzerinden askerlik başvurusu yapan adaylara ikinci bir 6 ay daha maaşlı olarak görevli yapmak ister misiniz sorusuna çok sayıda aday evet dedi. Buna göre kontenjanlara göre Milli Savunma Bakanlığı uzman erbaş ve sözleşmeli er rütbesindeki asker ihtiyaçlarını kalifiyeli olarak buradan hızlı bir şekilde temin edebilir. Bu askerlere asgari ücret düzeyinde maaşta verileceği için bakanlığa maliyeti de diğer sözleşmeli er ve uzman çavuşlara göre az olacak. Bu sebepten dolayı Milli Savunma Bakanlığının önümüzdeki birkaç sene içerisinde uzman çavuş rütbesi ile sözleşmeli er rütbesi için her hangi bir askeri personel alımı yapmaması ön görülen bilgiler arasında.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bilgin
bilgin - 2 yıl Önce

yedek subay olarak askerliğimi yapmış biri olarak söylüyorum uzman çavuşun yaptığı işi 6 ay uzatan ere yaptıramazlar saçma sapan şeyler uydurmuşlar