TSK 43 Bin Askeri Personel Alacak! Rütbelere ve Pozisyonlara Göre Dağılım Belli Oldu

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri 2018 yılında toplam 43 bin askeri personel alacak. Peki rütbelere göre pozisyonlara göre personel alımı dağılımı nedir?

TSK 43 Bin Askeri Personel Alacak! Rütbelere ve Pozisyonlara Göre Dağılım Belli Oldu

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonlarına ara vermeden devam ettiği gibi ihtiyaç duyulan pozisyonlar için askeri personel alımları da gerçekleştirmektedir. İlgili askeri personel alımı ilanları kurum tarafından hazırlanarak resmi internet sitesinden kamuoyuna duyurulmaktadır.

Buna göre Türk Silahlı Kuvvetlerinde meydana gelen personel açığını kapatabilmek için çok sayıda askeri personel alımları gerçekleştirilmekte olup 2018 yılında 43 bin askeri personel alımı yapılacağı duyuruldu. Rütbelere, pozisyonlara göre kaç kişilik askeri personel alımı yapılacağı da duyuruldu. Peki detaylar nedir?

RÜTBELERE GÖRE DAĞILIM DUYURULDU!

Türk Silahlı Kuvvetleri toplam 43 bin kişilik askeri personel alımı gerçekleştirecektir. Hangi rütbe için kaç kişilik personel alımı yapılacağını aşağı bölümden sizlerle paylaşıyoruz.

3 bin 755 subay
5 bin 375 astsubay
13 bin 213 uzman erbaş
20 bin 595 sözleşmeli er

Yukarıda TSK'nın hangi rütbelere kaç kişilik askeri personel alımı yapacağı detaylı olarak verilmiştir. Peki adaylar başvurularını ne zaman yapacak ve detaylar nedir?

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri personel alımları ilan olarak kamuoyuna duyurulacaktır. İlanlar yayımlandıkça başvurular, nitelikler ve tarihler hakkında bilgi verilecek olup İşin Olsa ekibi olarak bizlerde siz değerli okuyucularımızı konu hakkında bilgilendireceğiz. İlanlardan ilk haberdar olmak için lütfen mobil uygulamamızı ve sosyal medya hesabımızı takip ediniz.

Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 22:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cansu TÜRKMEN
Cansu TÜRKMEN - 3 yıl Önce

Bayan alım yapılıyo mu?

Kübra
Kübra - 3 yıl Önce

Bayan alımı oluyor mu ?

Kenan
Kenan @Kübra - 3 yıl Önce

Jandarma genel komutanligi bayan subay ve assubay alimi yapacak kubra hanim

Gamze Bulduklu
Gamze Bulduklu - 3 yıl Önce

Subaylık alımları ne zaman olur?

Kenan
Kenan @Gamze Bulduklu - 3 yıl Önce

Jandarma bayan subay ve assubay alimi yapacak cansu hnm

Samst
Samst - 3 yıl Önce

Yaş şartı 27 oldu ben 28 şimdi 29 diyor olana kadar biz 30 olacağız arkadaş kademe kademe yapıyorlar hakkımız gasp ediliyor bu kadar da olmaz

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Ya tsk bu kadar açık varsa bırakında su yaş sınırı bari kaldırında bütün vatan evlatları yararlansın bu fırsat dan bir sürü açığın var birde yaş sınırı ekliyorsun şunu bilki cahil yaşta çocuk alacağına aklı basında yaşı olgunları alda biraz profesyonel ilerlesin....

Cemil usta
Cemil usta - 3 yıl Önce

Arkadas alsa ne olacak tutturmuslar bi yas muhabbeti

Tayfun Öztürk
Tayfun Öztürk - 3 yıl Önce

Sözleşmeli Er Başvuru Tarihi Ne zaman Belli Olucak

Enes
Enes - 3 yıl Önce

30-35 Yaşında ki adamın ne gibi faydası olacak soruyorum? 20-25 Yaş arası daha zekası yeni ışıldayan, bütün bilgilere eğitimlere açık gençler varken , yaşı ilerlemiş 5 dakika dahi koşamayacak adamları mı alsın? Uzman Erbaş dediğimiz personel sürekli bir operasyonun, görevin içinde, yaşı geçmiş bir insan nasıl aralıksız tempo sarf edebilecek? Bu işler olgunlukla olmuyor. Genç dinamik vatan evlatları var, bizim gibi aylardır bu haberi bekleyen kardeşlerimiz şimdi sevinç içinde.

okan
okan @Enes - 3 yıl Önce

dostum ben 30 yasındayım gel senle kapışalım bakalım kim daha hızlı kim daha fit ve çevik kim daha iyi nişancı kim daha cesur. Bu işler yaşla olmaz. Boş konuşma.