TSK 20 Bin 595 Sözleşmeli Er Alacak!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 20 bin 595 sözleşmeli er alımı yapacak. Peki TSK'nin sözleşmeli er alımına ilişkin detayları nedir?

TSK 20 Bin 595 Sözleşmeli Er Alacak!

Faaliyetlerini Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde devam ettirmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri aralıklarla ihtiyaçları doğrultusunda kuvvet komutanlıkları olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerinde istihdam etmek üzere sözleşmeli er alımları gerçekleştirmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2018 yılı başından sonuna kadar toplam 20 bin 595 kişilik sözleşmeli er alımı yapacağı öğrenildi. Peki alıma ilişkin detaylar nedir, adaylar nasıl başvuru yapabilecek ve başvuru tarihleri hakkında kamuoyuna her hangi bir bilgi verildi mi İşin Olsa ekibi olarak belirtiyoruz.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI DETAYLARI NEDİR?

Buna göre Türk Silahlı Kuvvetleri sözleşmeli er personellerini Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerinde görev yapması için almakta olup ilanlar yayımlandıkça adaylardan hangi şartların aranacağı kamuoyuna duyurulacaktır. Peki ilanlar ne zaman yayımlanacak, tarihler belli oldu mu?

İLANLAR NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2018 yılının sonuna kadar toplam 20 bin 595 kişilik sözleşmeli er alımı yapacaktır. Peki ilanlar ne zaman yayımlanacak? Henüz ilanların yayımlanma tarihi hakkında bir bilgi yok ancak aylık olarak başvuruların yapılması ve kazananların kamuoyuna duyurulması beklenmektedir. İlanlar yayımlandıkça sizlere bilgiler vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 21:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Uzman erbaş yaşı 30 artık çıksın artık

Esat Önal
Esat Önal - 5 yıl Önce

Başvurular başlasın. Sözleşmeli er ilanları sadece lise dengi olarak değil ortaokul ilkokul dengisinide verilsin. Ay gün tarihi de verilsin. MSB 2018 kılavuzu güncellensin 2017 kılavuzu var MSB nin formu doldurup eğitim olarak ortaokul ilkokul yazı olarak çıksın lütfen bu bir ricadır bunu bildirmenizi istiyorum

Ecrin
Ecrin - 5 yıl Önce

Başvurular olursa ne zaman olur

Adem candan
Adem candan - 5 yıl Önce

Ben sözleşmeli er olmak istiyorum ne zaman açıklanır

ayaz
ayaz @Adem candan - 5 yıl Önce

24 Şubat son

refika
refika - 5 yıl Önce

Önlisans mezunu bayan alimi da yapilacak mi yaş 26 oldu bayan da alsinlar

Volkan duvar
Volkan duvar - 5 yıl Önce

Arkadaşlar uzman erbaş yaşları 30 a cıksın diyorsunuz bende 29 yasındayım nisanda 30 olucam hep beraber twitter dan nurettin canikliye suleyman soyluya cumhur baskanı ve basbakana yazalım algı oluşturalım yoksa bu işi yaşını 30 a cekecekleri yok cekaeler bile biz ya 31 yasinda olucaz yada 32 al sana bir dert daha ben her gun yazıyorum sizden de ricam farkındalık olurşturmanız isterseniz twitter dan bana destek olabilir bu konuyu daha çok yayabiliriz

Ozgur
Ozgur - 5 yıl Önce

Arkadaslar yas 29 uzmzn erbas olabilirmiyim

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Yaş şartı 29 0lsun