TSK 13 Bin 213 Uzman Erbaş ve Çavuş Alımı Yapacak! Tüm Detaylar

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2018 yılının başından sonuna kadar toplam 13 bin 213 uzman erbaş ve çavuş alımı yapacak. Tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

TSK 13 Bin 213 Uzman Erbaş ve Çavuş Alımı Yapacak! Tüm Detaylar

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde operasyon ile görev faaliyetlerini sürdürmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri TSK profesyonel orduya geçiş süreci boyunca yeni askeri personel alımı ilanlarını hazırlayarak kamuoyuna duyurmakta olup ilanlar Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile yayımlanmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK tarafından kamuoyuna yapılan duyuru ile TSK'nin 2018 yılı sonuna kadar toplam 13 bin 213 kişilik uzman erbaş alımı gerçekleştireceği öğrenildi. Peki alımlar nasıl yapılacak, ne zaman yapılacak, konu hakkında yeni duyuru yapıldı mı? İşin Olsa ekibi olarak 13 bin 213 uzman erbaş ve çavuş alımı hakkında tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

13 BİN 213 UZMAN ERBAŞ ve ÇAVUŞ ALIMI

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevlerine devam etmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri TSK yıl sonuna kadar 13 bin 213 uzman erbaş ile çavuş alımı yapacak. Buna göre alımlar Türk Silahlı Kuvvetleri TSK'ya bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için yapılacaktır. Özel Kuvvetler Komutanlığı en az astsubay alımı gerçekleştirdiği için uzman erbaş ve çavuş alımı yapması beklenmiyor. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri TSK açık pozisyonları için 13 bin 213 kişilik uzman erbaş ve çavuş alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Buna göre şu an için bir tarih duyurulmadı ancak alımların yakın zamanda başlaması ve 2018 yılı sonuna kadar kademe kademe düzenli olarak yapması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahan
Şahan - 5 yıl Önce

Lise terkim. 24 yaşındayım olur mu? Sınıfım deniz er olarak yaptım

Erkan Can
Erkan Can - 5 yıl Önce

Yaş sınırı kaç olacak

Gerçekler
Gerçekler - 5 yıl Önce

Ya sıkıntılı misiniz kardesim lise mezunu diyor sen terkim yaziyon okuz musun sen yaş 27 sınırı aciktan oku liseyi siz bu aptallikla tsk yi batirirsiniz

Ali
Ali - 5 yıl Önce

1986 doğumluyum başvuru yapabilir miyim

Rahmi hancerli
Rahmi hancerli - 5 yıl Önce

1991 doğumlular orta okul olanlar göre biliyormu

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Orta okul mezunu girebiliyormu

Cesuray ç
Cesuray ç - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 25 askerlik yapanlarda dahil katılabilir

Kadir
Kadir @Cesuray ç - 5 yıl Önce

Alimlardan uzmanlık 2018de başlayan haberiniz var mi

Kerem
Kerem - 5 yıl Önce

Düz tabanlı ve lise 1 terkler uzman çavuş olabilir mi