Trump’ın Dezenfektan Enjektesi Açıklamasına Bilim Kurulu Üyesinden Açıklama!

ABD Başkanı Donalt Trump basın açıklamasında vücuda dezenfektan enjekte edilebilir mi açıklaması yaptı. Dezenfektan firmaları ardı ardına kesinlikle denemeyin uyarıları geldi. Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü Trump'ın açıklamasını değerlendirdi.

Trump’ın Dezenfektan Enjektesi Açıklamasına Bilim Kurulu Üyesinden Açıklama!

Trump yaptığı basın açıklamalarında yine çılgın bir fikre imza attı. ABD’de Korokavirüs vakalarının sayısı hızlı artışı devam ettirirken, Ülkede işsizlik başvurusu yapan sayısı dudakları uçuklattı. Buna göre ABD’de bazı eyaletlerde karantina karşıtı eylemlerde baş gösterdi. Bununla birlikte Trump basın açıklamalarında herkesi şaşırtmaya da devam ediyor. Bugünkü açıklamasında Bilim Kurulu üyesine bakarak koronivirüse karşı fikrini beyan etti.

Basın mensuplarının olayın ardından yeni sorularında da Trump sözlerini savundu. Açıklamasında Dezenfektanın ellerde çok işe yaradığını düşünüyorum. Bunun etkileri laboratuvarda test ediliyor.” Dedi. Güneş ışınlarının öldürücü etkisi nedeniyle bu ışınların vücuda bir şekilde enjekte edilmesinin tedavi yöntemi olarak kullanılabileceği söylemini yeniledi.

ABD DEZENFEKTAN ŞİRKETLERİNDNE UYARI;

Trump’un önerisi sonrası dev firmalar bir bir açıklama yapmak zorunda kaldı Tüm dezenfektan ve hijyen ürünlerimiz, kullanma talimatında yer aldığı haliyle amacına uygun şekilde kullanılmalıdır. Açıklaması geldi. hiçbir koşul altında dezenfektan ürünlerimizin insan vücuduna enjeksiyon yada başka bir yol ile vücuda girmemesi gerektiği ifade edildi.

Trump ne demişti Peki dezenfektanları vücuda enjekte edeceğimiz bir yol var mıdır? Belki de içimizde bir çeşit temizlik yapabiliriz. Biliyorsunuz; virüs ciğerlere iniyor. Buna bir bakmak ilginç olabilir.” Dedi.

BİLİM KURULU ÜYESİNDEN AÇIKLAMA;

Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü Trump’ın açıklamasını değerlendirdi. "Şaşkınlıkla izledim ve buna nedir bilemiyorum. Ben daha öncede çamaşır suyu ile gıda temizleyenleri ve zehirlenenleri görmüştüm de böyle bir şeyi ilk defa duydum orda oysaydım. ABD bilim kurulu üyesi gibi bende gülerdim" açıklaması yaptı.

YORUM EKLE