TOKİ'den 117 Bin Tl'den ve 390 TL Taksitle Kurasız Ev Satışını Başlattı.

Toplu Konut İdaresi TOKİ 390 Tl taksitle ev satışı yapıyor. 11 İl genelindeki Toki kurasız ev satışları başvurusu nasıl yapılacak. Son başvuru tarihi nedir? 117 Bin Tl fiyat ile açıklanan projenin detayları haberde.

TOKİ'den 117 Bin Tl'den ve 390 TL Taksitle Kurasız Ev Satışını Başlattı.

TOKİ Kurasız 117 Bin Tl'den ve 390 TL taksitle Ev Satışını Başlattı.

Çevre Şehircilik Bakanlığı'na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının Türkiye genelinde 100.000 sosyal konut projesi başlattı ve düşük bütçeli ailelerin kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayacak. Önemli bir projeye imza atılmıştı. 100.000 sosyal konut projelerinin kuralları illerde devam ediyor. TOKİ resmi açıklamasına göre 11 şehirde herhangi bir kura olmadan başvuru yapan vatandaşların alabileceği açık satış yöntemiyle ev satışlarını başlattı.

TOKİ KURA'SIZ EV SATIŞI;

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre herhangi bir çekiliş yok ve kura olmadan 559 yeni konutun satışa sunulduğunu aktardı. 2 artı 1 ile 3 artı 1 konutların fiyatları 117 bin TL'den başlayıp en fazla 399 bin 448 TL'ye kadar fiyatlarının bulunduğu ifade edildi. Taksilerde ise en düşük taksit tutarı 390 TL olarak açıklandı. Başvuru yapacak vatandaşların müracaat koşulları Toplu Konut idaresinin illerde açılan ilan şartlarını inceleyerek başvuru yapabilirler. Çünkü müracaat şartı illerde değişiklik gösteriyor. Hangi ilde kaç ev satılacak belli oldu. Bolu 1 konut, Bursa Gemlik 59 konut, Çorum Boğazkale 69, Denizli Çardak 123, Denizli Honaz 51, Sarayköy 27, Hatay Payas 2, Karabük Eflani 16, Karaman doğukışla 1, Kars Sarıkamış 69, Kastamonu Örencik 97, Mersin Gülnar 39, Trabzon Beşikdüzü 5 olmak üzere gerçekleştirilecek.

Son Başvuru Tarihi Nedir?

Başvuru yapacak vatandaşların, Ziraat Bankası İle Halk Bankası şubelerine müracaat etmeleri gerekmektedir Yukarıda belirtilen illerde başvuru tarihleri farklı gösterecektir. Türkiye genelinde 31 Aralık tarihine kadar tamamlanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 17:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Bayraklı
Mehmet Bayraklı - 1 yıl Önce

İki kere baş vurdum çikmadı Evı olanlara çikyor bu nasıl olyor anlamdım ben herkez kendı yakına veriyor herlde Toku evler

MURAT ÖZDAMAR
MURAT ÖZDAMAR - 1 yıl Önce

Biliyorum ciddiye almıyacaksınız yinede yazacağım tokinin ev sattığını ucuza evsahibi olun diye habire yayın yapıyorsunuz çok güzel ama bu yaptığınız evleri neden şehirlerin talebine göre yapmıyorsunuz, örneğin ISPARTA merkezde kurada 12 binin üzerinde vatandaşın ismi çıkıyor ama yapılacak konut sadece 1000 adet bumu adalet ve bazı illere konut talebinden daha fazla konut yapıyorsunuz ondan sonra zenginlere açık artırma usülü peşkeş çekiliyor, o fazla konutları ihtiyacı fazla olan illere yapılsa daha iyi olmazmı. Tekrar söylüyorum bu yazımı belki hiç okumayacaksınız ama ben genede fırsat buldukça yazacağım belki bir gün yapacak işiniz bittiğinde okursunuz.
Not: dönmek isterseniz tel.535 895 9605

Nurten dogu
Nurten dogu - 1 yıl Önce

Tokide ev almak istiyorum malatyada burda evim yok gidecek yerimde yok ne şekil baş vuracagimida bilmiyorum ne zaman kayıt olacak ben istanbuldayım malatyada bahçem var benimse malatyada olmam lazım gidecek yerim yok tokide olursa taksitlerimi o diye bilirim sizde ricam telefonumu veriyorum bana yardımcı olun tel 0534 896 63 09 bu sene malatyada çok sıkıntı yaşadım eş dost akraba evinde kabul etmedi

RABI SUNGUR
RABI SUNGUR - 1 yıl Önce

mardın NUSAYBINDE NEZAMAN BELLI OLUR

Hülya Aygül
Hülya Aygül - 1 yıl Önce

TOKİ'den ev almak istiyorum