Ticaret Bakanlığı 115 İşçi Alımı Kura Çekimi Başlıyor! Kura Çekilişi Canlı Nasıl İzlenir? Sonuçlar Bugün Açıklanır Mı?

Ticaret Bakanlıı 115 kamu işçisi alımında kura çekimi başlıyor. Kura çekimi canlı olarak nasıl izlenir? Resmi sonuçlar bugün kamuoyuna duyurulur mu?

Ticaret Bakanlığı 115 İşçi Alımı Kura Çekimi Başlıyor! Kura Çekilişi Canlı Nasıl İzlenir? Sonuçlar Bugün Açıklanır Mı?

Ticaret Bakanlığının geçtiğimiz günlerde yayımlamış olduğu 115 kamu işçisi alımında Türkiye genelinde yoğun rağbet yaşandı. Genel olarak ilanlara başvurular il genelinden alınmaktadır. Ancak Ticaret Bakanlığı bu şartı kaldırdı ve başvuruları Türkiye genelinden kabul etti. Gelen başvurular rekor kırdı. 2 pozsiyon için yapılacak olan alıma 70 bine yakın aday başvuru yaptı. Öyle ki Güvenlik görevlisi alımına 20.100 kişi başvurdu toplam 70 kişilik alım olacak. Beden işçisi alımına ise 48.830 kişilik müracaat yapıldı toplam 45 kişilik alım yapılacaktır. Sonuçlar kura çekimi ile bugün açıklanacaktır. Peki adaylar kura çekimini canlı izleyebilir mi? Sonuçlar bugün açıklanır mı? İşte bu detayları paylaşıyoruz.

Kura Çekimi Canlı İzleniyor!

Yukarıdaki videoyu hemen açarak İşin Olsa sitesinden çıkmayarak canlı yayını buradan takip edebilirsiniz. Canlı kura çekiminde kura 11.00 itibari ile başlayacak ve tüm asil ile yedek liste belli olana kadar devam edecektir.

Canlı Kura İzleme Sayfası: https://bit.ly/3uwThkI

Sonuçlar Bugün Açıklanır Mı?

Kamuda çok sayıda personel alımı olduğunda sonuçlar birkaç gün sonra açıklanabiliyor. Ancak 115 kişilik kamu işçisi alımı sayısı fazla olmadığı için bugün akşam ya da yarın kesin sonuçların Ticaret Bakanlığından duyurulması beklenmekte olup eğer sonuçları öğrenmek isterseniz hemen mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 23:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER