THY Aylık 50 Bin Lira Maaşlı Personel Yetiştirecek

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından yapılan açıklama da aylık 50 bin lira maaşlı personel yetiştirmesi yaptıklarını belirtti.

THY Aylık 50 Bin Lira Maaşlı Personel Yetiştirecek

Ülkemiz başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde lider hava yolu şirketi olarak bilinen ve her sene milyonlarca müşterisini farklı noktalara taşımakta, müşteri memnuniyetine önem vermekte olan Türk Hava Yolları THY'den gençlere çok önemli bir haber verildi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından kamuoyuna yapılan açıklama da gençlere çağrı yapıldı ve pilot mesleğine yönelmelerini istediklerini belirtti. Bilindiği üzere pilot mesleğinde alınan maaşların oldukça yüksek olduğu biliniyordu ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi pilot maaşları hakkında da bilgi vermiş oldu.

50 BİN LİRAYA KADAR MAAŞ

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi yaptığı duyurusunda pilot olanların ilk olarak mesleğe 12 bin lira başladığını ve daha sonrasında bu maaşın 50 bin liraya kadar yükseldiğini önümüzdeki gelecek yıllar içerisinde tüm dünyanın aradığı mesleğin pilot olacağını belirtti. Başvuru yapacak olanların Meslek Yüksekokulu ya da her hangi bir bölümün dört yıllık lisans eğitimini tamamlamasının yeterli olduğu öğrenildi.

Adaylara öncelikle pilot olabilir mi testinin yapıldığı bu testi başarı ile geçenlerin eğitime alındığı eğitimin 2 yıl boyunca sürdüğü bu eğitim sırasında dahi pilot adaylarına iki asgari ücret maaş verildiği söylendi. Pilot olmak isteyen adayların THY tarafından yayımlanacak olan ilanları takip etmesi gerektiği açıklanmış olup İşin Olsa ekibi olarak bizlerde ilanlar yayımlandıkça sizlere duyuruyoruz.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 21:46

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE