TEOG yerleştirme sonuçları 2015

6-16 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılan TEOG tercihlerinin sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrencinin beklediği sonuçların açıklanması gecikince öğrenciler, sosyal medya üzerinden isyan etti. TEOG yerleştirme sonuçları nereden sorgulanır? İşte ayrıntılar...

TEOG yerleştirme sonuçları 2015

6-16 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılan TEOG tercihlerinin sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrencinin beklediği sonuçların açıklanması gecikince öğrenciler, sosyal medya üzerinden isyan etti. TEOG yerleştirme sonuçları nereden sorgulanır? İşte ayrıntılar...

*Sonuç açıklama sayfasında görülen '2014 yılı TEOG yerleştirme sonuçları' güncel olup 2015 yılı yerleştirme sonuçları ile ilgili güncel verileri göstermektedir.

>

Öğrenci 25 tercihinden birine yerleşemezse sistem tarafından otomatik olarak açık liseye kaydedilecek. Ancak bu öğrenciler Bakanlığın belirleyeceği tarihlerde boş kontenjanlara nakil yapabilecek.

Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak.  

Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

SOSYAL MEDYADA İSYAN!

TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanmaması üzerine öğrenciler yüzbinlerce tweet attı. Dün geceden beri TEOG sonuçlarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler attıkları tweetlerle tepkilerini gösteridler.

Damlanur Yılmaz ?@damlanur_rr  39 sn.39 saniye önce

Öl geber #teog. Ne bekledik ama yaaa :( teog sonuçları

Elif ? ?@BurakAtsakLM  1 dk.1 dakika önce

#teog sonuçlarının açıklanacağını duyunca,  karnım da oluşan Ağrı hissi.. teog sonuçları

Akıllı Bir Deli ?@komikmiulan  2 dk.2 dakika önce

meb bizi yeterince günaha soktun hadi yeter açıkla artık #teog sonuçları

Kaan Bölük ?@KaanGxoxo  33 sn.34 saniye önce

Sırf bioma okulumu yazmak için heyecanlanıyorum #teog sonuçları

adbarkolik ?@SedAdbar  34 sn.35 saniye önce

ya bıçağı alıp o kullanmadığınız beyninizi deşmek istiyorum hala açıklamamanın mantığı nedir #teog sonuçları

Winchester ? ?@thislastgod  35 sn.36 saniye önce

Sonuçları beklerken birbirini kemiren arkadaşlarım var benim #teog sonuçları

Berke Can ?@BerkeCanEfe  1 dk.1 dakika önce

#FenerinMacıVar ona mı heyecan yapıyım yoksa #teog açıklanıcak ona mı heyecan yapıyım şaşırdım teog sonuçları

Ceren? ?@theuykucu  1 dk.1 dakika önce

Bu kadar beklettiniz bari gönlümüzü almak için hepimizi ilk tercihe yerleştirin #teog sonuçları

TEOG LİSE NAKİLLERİ NASIL YAPILACAK?

TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek.

Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 21:41

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE