Tedbirler Alınmazsa Kurban Bayramında Bu İllerde Kısıtlama Olabilir!

Kurban Bayramında sokağa çıkmaya yasağı olacak mı? Bakan Koca bu konuda net ifade kullanırken, İl bazı kısıtlama hangi illerde uygulanacak sorusuna çevrildi. İşte bugünü koşullarında tedbirler uyulmazsa (maske, sosyal mesafe ve hijyen) kısıtlama olacak iller.

Tedbirler Alınmazsa Kurban Bayramında Bu İllerde Kısıtlama Olabilir!

Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı Bakan Koca Açıkladı!

Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı olmayacak fakat il bazı kısıtlamalar geliyor!

Dünya kendi etkisi altında Koronavirüs nedeniyle Ramazan boyunca 81 ilinde sokağa çıkma yasağı uygulanmıştır. Vaka sayılarının binin altına inmemesi nedeni ile Türkiye genelinde Kurban Bayramı sokağa çıkma yasağı uygulanan uygulanmayacağı merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bu konuda Sağlık Bakanlığı bilim kurulu toplantısının gerçekleşmesinin ardından gazetecilerin sorularına bir tanesi de Kurban Bayramı sokağa çıkma yasağı olacak mı konusunda oldu. Bakan koca açıklamasında bu konunun sesli olarak gündeme geldiğini fakat ilerleyen günlerde yaşanacak vaka sayılarına bağlı olarak konunun netliğe kavuşacağını ifade etti. Açıklamasında devamında Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması gündeme gelmediğini açıkladı.

İL BAZI KISITLAMA;

Sağlık Bakanlığı'nın İl bazlı kısıtlama nedeniyle gözler vakaların en çok görüldüğü iller çevrildi. Bakan koca bugün açıklamasında son 3 günde en fazla vaka görülen 7 il, en az vaka görülen 7 il açıklandı. Bu iller arasında Ankara, İstanbul, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır illeri geldi. Diğer yandan vakalarının en az görüldüğü illerde tedbirler uygulanmayacak. İl bazı kısıtlamaların beklendiğini iller Kurban Bayramı öncesinde haftalarda netliğe kavuşacak. Bugünlerde ki vakaların en fazla yaşandığı iller arasında Başkent Ankara, İstanbul, Konya, Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa ve Diyarbakır bulunuyor. Bu illerde tedbirlere uyulmazsa ve kurban bayramı öncesi vakalarda artış olursa kısıtlamalar bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 01:31
YORUM EKLE