TCDD Personel Alımı Olacak Mı?

2015 yılının 1. Ayında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları bir ilan yayınlayarak 772 işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Ancak duyurunun üzerinden neredeyse 7 ay geçmesine rağmen henüz bir alım yapılmadı. İşte ayrıntılar…

TCDD Personel Alımı Olacak Mı?

TCDD Personel Alımı Olacak Mı?

2015 yılının ilk ayının başında TCDD tarafından 772 işçi alımı yapılacağı duyurulmuştu. 2015 yılının Şubat ayı başından itibaren İŞKUR’dan başvurular alınmaya başlandı ve alınacak işçi sayısının üç katı aday başvuru yaptı. Adaylar şubat ayının başında sözlü mülakata tabi tutuldu. 6 Haziran tarihine kadar da mülakatlar yapıldı. Mülakatların tamamlanmasının üzerinden 20 gün süre geçti. Ancak hala sonuçlar hakkında bir açıklama yapılmadı.

TCDD’nin henüz açıklama yapmaması nedeni ile adaylar bu günlerde alınan KPSS tercihlerinde tercih yapıp yapmamak konusunda tereddüt ediyor. Çünkü KPSS tercihi yapmaları durumunda puanı yüksek olan adaylar yerleşebilir ama TCDD sonuçları açıklarsa adayın yerleştiği KPSS kadrosu boşa çıkar. Binlerce aday zaten sınırlı sayıda alım yapılacak olan 2015/1 KPSS tercihleri tamamlanmadan TCDD’den bir açıklama yapılmasını bekliyor.

YORUM EKLE