TBMM'ye Seçilen En Genç ve En Yaşlı Milletvekilleri Kimler?

24 Haziran 2018 seçim sonuçlarının kesin olmayan sonuçları belli oldu. 27. dönem Milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk yaşanan bazı sonuçlara değineceğiz. En yaşlı milletvekilleri, en genç milletvekilleri kimler işte detaylar..

TBMM'ye Seçilen En Genç ve En Yaşlı Milletvekilleri Kimler?

Yüksek katılım oranları ile Cumhurbaşkanını ve 27. dönem Milletvekilliği seçimleri tamamlandı.  24 Haziran 2018 seçim sonuçlarının kesin olmayan sonuçları belli oldu. 27. dönem Milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk yaşanan bazı sonuçlara değineceğiz. En yaşlı milletvekilleri, en genç milletvekilleri kimler?

Yüksek Seçim Kurulu 5 Temmuz tarihinde kesin sonuçları açıklayacak. Bu süreye kadar kesin olmayan sonuçlara göre seçilen milletvekillerinde 18 yaşındaki adaylardan kimler seçildi. 

EN GENÇ MİLLETVEKİLİ

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili adayı Deniz Baykal seçimlerde 79 yaşı ile en yaşlı vekil olarak vekil olmayı başardı. Vekil seçilme yaşı 25'ten 18'e düşürülmesiyle birlikte genç milletvekili adayları da arttı. Listelerden vekil seçilen milletvekili Ak Parti'den 3. bölge 10. sıradan Rümeysa Kadak oldu. Rümeysa Kadak 22 yaşında.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 08:21
YORUM EKLE