TBMM'ye Bedelli Askerlik İçin Binlerce Kişi Dilekçe Verdi! Bedelli Askerlik Çıkarılmalı Mıdır?

Türkiye Büyük Millet Meclisine bedelli askerliğin çıkartılması için binlerce kişi dilekçe verdi. Peki bedelli askerlik çıkarılmalı mıdır?

TBMM'ye Bedelli Askerlik İçin Binlerce Kişi Dilekçe Verdi! Bedelli Askerlik Çıkarılmalı Mıdır?

Türkiye bilindiği üzere son günlerde dört bir yanında bulunan ülkelerde ki tehdit unsurlarına engel olmak için operasyon sinyallerini vermeye devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışında devam eden operasyonlar artarak ilerlerken bir yandan da çok sayıda vatandaş bedelli askerlik için müjde bekliyor.

Gerek hükümet sözcüleri gerek ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalar ile hükümet gündemlerinde şu an için bedelli askerlik konusunun olmadığı daha önce defalarca belirtilmişti. Ancak yurt geneli on binlerce kişi hükümetten tekrar bedelli askerliğin çıkartılması için müjdeli bir duyuru bekliyor. Bu bağlamda Türkiye Büyük Millet Meclisine binlerce kişinin bedelli askerlik için dilekçe verdiği öğrenildi.

BEDELLİ ASKERLİK İÇİN DİLEKÇELER VERİLDİ!

Hükümetten bedelli askerliğin çıkartılması için müjdeli haber verilmemesi üzerine bedelli askerlik açıklaması bekleyenler dilekçelerini yazdı ve soluğu Türkiye Büyük Millet Meclisinde aldı. Buna göre yayımlanan kaynaklara göre TBMM'ye binlerce kişinin bedelli askerlik için dilekçe verdiğini göstermektedir. Peki bedelli askerlik için dilekçeler neden verildi, dilekçelerin detayları nedir?

Çok sayıda kişinin verdiği dilekçeler incelendiğinde kişilerin mesleklerini ve iş yerlerini açarak düzenini kurduğunu eğer şu anda askere giderlerse iş yerlerini emanet bırakacağı kimse olmadığı için döndüklerinde hayatlarını idare edebilecekleri kazancı sağlayamayacakları belirtilmektedir. Hükümetin bu dilekçelere tavrı ne olacak bilinmiyor ancak şu operasyon günlerinde ve Türkiye geneli devam eden askeri faaliyetler sırasında bedelli askerliğin çıkartılacağı pek tahmin edilmiyor. Sizlerde bedelli askerlik çıkarılmalı mıdır sorusunun yanıtını yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 00:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sait
Sait - 5 yıl Önce

Bedelli askerlik cikarilmalidir

ADem
ADem - 5 yıl Önce

Çıkarılmalı

Erol Yalçin
Erol Yalçin - 5 yıl Önce

Evet çıkmalıdır bedelli askerlik. Biz işimizi kurduk evlendik ev aldık ev alırken malum hayat şartları zor kredi ile aldık, ve kredi ödemelerim artı bakmam gereken bir yuvam var. Askere gitmem demek bütün herşeyi yıkmam demek ve arkada bakıma muhtaç aile bırakmak demek. Bizler vatanımızı seviyoruz bedeli neyse vermeye hazırız. Saygılarımla

sgorez
sgorez - 5 yıl Önce

Bedelli askerlik cikarilmalidir

Aziz
Aziz - 5 yıl Önce

Çıkarılmalı işi bıtakıp gidemiyorum gidersem işimden olacam

Ertugrul
Ertugrul - 5 yıl Önce

bedelli istiyoruz ihtiyacımız var çıkmazsa bundan sonra size oy moy yok.

Hero
Hero - 5 yıl Önce

Bence de çıkmalı eşim askere giderse ben ve oğlum açlıktan ölürüz. Ya bana iş versinler. Yada çıkarsınlar.

Osman tekin
Osman tekin - 5 yıl Önce

Bizim is yerimiz yokmuydu enayimiydik de askere gittim