TBMM Tatile Giriyor! 3600, Yargı Reformu, 2.5 Ay Aradan Sonra Görüşülecek!

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 2. dönem 2. yasama yılı 11 kalkınma planın görüşülmesinden sonra tatile girecek. Mecliste görüşülmesi beklenen 3600 ek gösterge, yargı reformu belgesi ise TBMM açıldığından sonra görüşmeleri başlanması bekleniyor.

TBMM Tatile Giriyor! 3600, Yargı Reformu, 2.5 Ay Aradan Sonra Görüşülecek!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Yasama dönemine 11 kalkınma planın görüşülmesinden sonra tatile girmesi bekleniyor. Mecliste görüşülmesi beklenen  memurlara 3 bin 600 ek gösterge, af ve infaz düzenlemelerininde yer aldığı yargı reformu belgesi ise TBMM yeni yasama döneminde açıldığından sonra görüşmelerine başlanması bekleniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ne zaman tatile girecek? 3600 ek gösterge yargı reformu belgesi ile ilgili düzenlemelerin ne zaman görüşüleceği merakla sorulan sorular arasında yer alıyor. TMM 2. dönem 2. yasama yılına 11. Kalkınma planı görüşmeleri ile tamamlayacak. TBMM 2. yasama döneminde 37 kanun çıkartıldı.

YARGI PAKETİ YENİ YASAMA DÖNEMİNDE GÖRÜŞÜLECEK!

Yargı reformu strateji belgesi ile beklenen infaz sürelerinde değişiklik ve denetimli serbestlik süresi gibi düzenlemeleri içeren çalışmaların yer aldığı yargı paketini görüşmeleri için TBMM tatil sonrası görüşülmeye başlanacak. 2. yasama dönemi 1 Ekim tarihinde başlamıştı. 2019 yerel seçimler nedeniyle iki ay ara veren TBMM 24 Şubat tarihine kadar yoğun bir mesai yaptı.

3600 EK GÖSTERGE;

Öğretmen, din görevlisi, hemşire, polis memuru, sağlık çalışanları gibi meslek gruplarının beklediği 3600 ek gösterge için gözler meclise çevirtilmişti. Yasama döneminin sona ermesinden dolayı. Son baharda meclis açıldığında bu çalışmaların meclis gündemine gelmesi bekleniyor. 3600 ek gösterge, eyt, af yasası tüm bu çalışmalardan gelecek haberleri bekleyen adaylar için gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 23:21

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi mezunuyum
Kamu yönetimi mezunuyum - 1 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır Kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunuyum müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn

insan ol
insan ol - 1 yıl Önce

Allah sizi bildiği gibi yapsın halk koyun olmasa size oy vermez bir daha