TBMM Başkanı Binali Yıldırım EYT Kanun Teklifi ile İlgili Soruya Yanıt Verdi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, İsviçre dış ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplandırmıştı. Burada emeklilikle yaşa takılanlarla ilgili soruya esprili bir dille cevaplandırdı. İşte EYT komisyona ne zaman gelecek son gelişmeler neler?

TBMM Başkanı Binali Yıldırım EYT Kanun Teklifi ile İlgili Soruya Yanıt Verdi!

EYT sorunlarının çözümü için yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

1 Ekim tarihinde Meclisin açılmasının ardından EYT'ler için kritik süreç başladı. İlk kez Mecliste gündeme gelen EYT sorunlarının çözü için yeni gelişmeler neler? 1999 yılı öncesi işe girenler ve yaşa takılanların umutları arttı. Buna göre emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözümü için yasa teklifi meclise sunuldu. 

EYT KANUN TEKLİFİNDE SON DURUM;

Milletvekili Arzu Erdem Meclise sunduğu kanun teklifi ile "çözümün mutlaka bulunacağına inanıyoruz." açıklamasını yaptı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği başkanı bir televizyon programına katılarak burada yaptığı açıklamalarda aldığımız bilgiler bizleri umudun çok daha yüksek seviyesine taşıdı açıklamasını yaptı ve Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ile yapılan görüşmelerde bir çalışma yapıldığını öğrediklerini belirtti ve komisyona iki teklif sunulduğu öğrenildi. 

Bununla birlikte TBMM Başkanı Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde EYT kanun teklifinin komisyona gelmesi ile ilgili soruya esprili bir dille cevap verdi. . "Meclis üzerine düşen işi yapıyor. Başkan da üzerine düşen işi yapıyor. Öyle çok fazla heyecanla hareket etmeye lüzum yok. Daha önümüzde yoğun bir gündem var, yapılacak çok iş var." ifadelerini kullandı.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 23:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Birde ssk geriye toplu odemeyi dile getirseler cok daha iyi olacak

Bekir ADALI
Bekir ADALI - 2 yıl Önce

99 oncesi emekli olmus Yani Yas engeline Takilmamis Olan Emekliler Devlete Yuk oldugunu Ogrenmis Oldum Sigortali Calisanlarin Odemis Oldugu Pirimleri 6 Yilda Emekli Maasi Olarak Bitirdigini Ogrendim Butun Emekli Olanlar 6 Yil Sonra Neden Ölüyorlar Bu İşlere Bir Çözüm Bulusun SGK nu Özelleştirmesi
Olabilir Şu an Eyt ye Karşı Çıkan da Karşı
Çıktığı Sistemden Emekli Olmuş
Elinizi Uzatirsaniz Kolunuzdan Olursunuz
Dikat Edelim