TBMM 1 Ekim'de Açılıyor! EYT, KİT Taşeron İşçiler, 3600, Af Yasası Çıkacak mı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi 1 Ekim tarihinde açılıyor. 73 günlük aranın ardından Yeni yasama döneminde Emeklilikte Yaşa Takılanlar -EYT- 3600 Ek Gösterge, KİT Taşeron İşçiler gündeme gelebilir. Ama öncesinde İnfaz düzenlemesi ile af gündemi Meclis gündemine gelecek. İşte TBMM takvimi..

TBMM 1 Ekim'de Açılıyor! EYT, KİT Taşeron İşçiler, 3600, Af Yasası Çıkacak mı?

73 günlük aranın ardından salı günü, Türkiye Büyük Millet Meclisi özel oturum ile yasama dönemine açılacak. 1 Ekim 2019 tarihinde salı günü, Başkan Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla Meclis Başkanı açılış konuşması yapacak. Meclis yeni yasama döneminde çok önemli konu başlıklarını ele alacak. 

TBMM AÇILIYOR!

Türkiye Büyük Millet Meclisi 1 Ekim tarihinde açılmasının ardından yeni yasama döneminde Emeklilikte Yaşa Takılanlar gündemi gündeme gelebilir. Bekleyen diğer konu başlıklarında; kamu görevlilerine 3600 Ek Gösterge, Kamu İktisadi Teşekküllerinde çalışan taşeron İşçiler gündeme gelebilir. Ama daha öncesinde İnfaz düzenlemesi ile son şekline gelinen "af gündemi" Meclis gündemine gelecek.  Yargı Reformu ve Strateji Belgesi değişiklik Türkiye Büyük Millet Meclisinde ikinci gündem olarak gündeme gelecek. Adalet Komisyonunda Ekim ilk haftasından adalet komisyonunda görüşülecek. Yargı Reformu ve Strateji Belgesi sonrasında kamu personellerine 3 bin 600 ek gösterge genel kurula gelerek görüşülmesi bekleniyor.

Diğer konu başlıklarında hayvan hakları yasası, ömür boyu nafaka ile gündeme gelen nafaka düzenlemesi boşanma komisyonunda görüşülecek. Kıdem tazminatı ise diğer başlıklar arasında mecliste görüşülecek.

TAŞERON İŞÇİLER İÇİN YENİ GELİŞME;

Taşeron işçiler ile kamu işçilerini yakından ilgilen bir yargı kararı verildi. Taşeron işçiler için Hizmet İş Sendikası yeni bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, 696 sayılı KHK ile kamu kurumlarında sürekli işçi statüsüne geçiş yapan işçilerin asgari ücret katları uygulanmaması ile ilgili idare mahkemesine dava işçiler lehine sonuçlandığı ifade edildi. Diğer gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 22:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut 47
Mahmut 47 - 2 yıl Önce

Sayin cumhurbaskanim meb gececi isci lere de surekli isci kadro olmak istyoruz ulkemizi bayragimizi feda eden seven magdur insanlariz saygilarimi en ictenlikle sunarim

Ali. 07
Ali. 07 - 2 yıl Önce

Cumhur başkanım belediyeler de çalışan iscilere iş güvencesi istiyoruz.herkez diken üstünde çalışıyor, işten atilma korkusu yaşıyor lar her gün ...bir yasa ile bu çözüle bilir saygilar..

Çağrı 76
Çağrı 76 - 2 yıl Önce

Sayın Cumhurbaşkanım devletin asıl işini yani Diş Protez Teknikeri olarak devletimizin çatısı altında şirkete bağlı çalışmaktayız. KİT olarak kadro istiyoruz.

ali zeybek
ali zeybek - 2 yıl Önce

sayın cumhurbaşkanım eyt yasasını biran önce çıkarmanızı diliyoruz bu yasayı çıkarırsanız siz çıkarırsınız başkası bunu çıkaramaz size güvenimiz sonsuz sayın başkanımız

Kitler unutuldu d. H. M. İ temizlik işçileri
Kitler unutuldu d. H. M. İ temizlik işçileri - 2 yıl Önce

Kitlere kadro sözü verildi çalıştıkları yere istihdam edilecek dedi cumhur başkanı sözünü tutmasını istiyoruz artık kadromuzu verin artık yeter sayın hükümet

Kit mağdurları
Kit mağdurları - 2 yıl Önce

Resmî gazetede 2 defa yayımlanan kit kadrosu verilmedi.kitleride meclise taşımalarını verilmesi gereken kadro hakkı verilmelidir. Kitler unutulmamalı. Kitlere söz verilmişti.

Kit
Kit - 2 yıl Önce

Kitlere kadro verilsin verilen sözler tutulsun

gasp mağduru eyt
gasp mağduru eyt - 2 yıl Önce

gasp edilen hakkımız olam emeklilik artık verilmeli zaten yeteri kadar gaspa uğradık hem maaşta hemde yaşta şimdide ölmemizimi bekliyorsunuz yoksa suriyelilere zammı yapacak akp ve mhp bizim hakkımız olan emekli maaşlarımızla