Taziye Törenin Ardından Bu Kezde Mevlitte 37 Kişi Koronavirüs Oldu!

Cenaze taziye törenlerinde enfekte olan vatandaşlarınsa sayısı artıyor. Diyarbakır ilinde mevlit programına katılan bir kişinin koronavirüs olmasının ardından 36 kişi daha enfekte olduğu filyasyon ekipleri tarafından tespit edildi.

Taziye Törenin Ardından Bu Kezde Mevlitte 37 Kişi Koronavirüs Oldu!

Türkiye genelinde taziye törenlerine katılarak koronavirüs olan vaka sayıları artıyor. 1 kişinin kırk kişiye bulaştırdığı Gölbaşı ilçesindeki vakanın arkasından, 9 bin kişinin bulunduğu 2 mahalle Tokat Erbaa'da karantina altına alındığı duyuruldu. Diğer yandan 8 ilde daha taziye vakası yaşanıyor. Bu iller şu şekilde; Erzurum, Van, Şanlıurfa, Mardin, İstanbul, Sakarya iller olarak açıklandı.

Bir üzücü haberde Diyarbakır ilinden geldi. Yenişehir ilçesi Şehitlik mahallesinde yapılan bir mevlide katılan vatandaşta koronavirüs çıktı. Hastanede tedavi altına alınmasının arkasından filyasyon ekipleri devreye girerek vakanın temas çevresinde testlerden geçirdi. Bir mevlitte enfekte olan hasta sayısı şaşırttı. 36 kişide daha koronavirüs testleri pozitif çıktı. Koronavirüs vakalar tedavileri Dicle Üniversitesi Tıp fakültesinde devam ediyor.

16 MAYIS KORONAVİRÜS TABLOSU AÇIKLANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada günlük vaka tablosunda 1610 kişinin daha Kovıd-19 virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Bugün vefat eden hasta sayısı 41 olarak açıklandı. İyileşen hasta ise 2004 oldu. 16 Mayıs 2020 tarihinde toplam vaka sayısı 148 bin 67 olarak açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 07:40
YORUM EKLE