Taşeronların Kadroya Geçiş Süreci İçin Son Dakika Haberi

Taşeronların kadroya geçiş süreci ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa’ın vermiş olduğu açıklamalardan sonra, herkes süreci merak etmeye başladı. İşte detaylar…

Taşeronların Kadroya Geçiş Süreci İçin Son Dakika Haberi

Taşeronların merakla beklediği kadro haberlerinin açıklanmasının ardından bir çok kamu ve kuruluşlarda çalışanlar sürecin nasıl ilerleyeceğini merak etmeye başlarken, Taşeronların kadroya geçiş sürecinin uzayabileceği konuşuluyor. Çıkacak olan yasadan 3 ay içinde kadroya geçişlerin başlanacağı bildirilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümet sözcülerinin yapmış oldukları açıklamalarından yola çıkarak, bu kanun tasarısının Nisan 2018’e kadar kadro geçişlerinin tamamlanması beklenmekte. Ancak binlerce taşeronun güvenlik soruşturmalarını göz önüne alırsak bu süreci 4-5 ayda tamamlanacağını söyleyebiliriz. Yani 850 bin taşeron işçinin soruşturmasının uzama durumunun muhtemel olduğunu bilinmelidir.

Binlerde taşeron işçinin, açıklanan yasa çıktıktan hemen sonra 3 ay içinde kadroya geçeceği söylenmişti. Yani yasa Aralık sonuna kadar çıkarsa bu geçişler Nisan'a ayında kadroya geçişleri tamamlayacak. Bilinmelidir ki mevcut durumda güvenlik soruşturmalarının toplamda 4-5 ayda tamamlandığı ifade söyleniliyorr. 850 bin taşeron eklenince soruşturmanın uzaması muhtemel olacak. Ayrıca, ikincil düzenlemelerin hazırlanması ve yayınlanması da zaman alacağa benziyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 14:30

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 3 yıl Önce

Bari 450 bin deyin belediye taşeronlarına sanki kadro verdi de siz de abartıyorsunuz asıl çalışan belediye taşeronu yağmurda çamurda kanalizasyon da ve çöp de çalışanlara neden verilmiyorsa sıcak cık odada oturanlara kadro veriyor

Koruma
Koruma - 3 yıl Önce

Aynen katılıyorum.belediye ye kadro verilsin.sonu cta kamu kurumu.reis bu işe bir el atar inşAllah

Aşkın
Aşkın - 3 yıl Önce

Aynen katılıyorum.belediye ye kadro verilsin.sonu cta kamu kurumu.reis bu işe bir el atar inşAllah

Taşoran
Taşoran - 3 yıl Önce

Türk Hava yollarında çalışan taşoranlarada hakkını verin sayın cumhurbaşkanımm bizi unutmayın