Taşerondan Kadroya Geçenlerin Maaşları İçin Önemli Gelişme

Taşerondan kadroya geçen 900 bin işçinin maaşları Ocak ayında toplu iş sözleşmesine göre zam verileceği belirtilmişti. Buna göre asgari ücretin 2 Bin 20 Tl olması üzerinde taşerondan kadroya geçen işçilerden bir kısmının maaşı asgari ücret altında kaldı. Yeni gelişmeye gere TİS ile birlikte asgari ücret temel alınacak işte gelişmeler..

Taşerondan Kadroya Geçenlerin Maaşları İçin Önemli Gelişme

Taşerondan kadroya geçen 900 Bin işçiye müjdeli haber!

Geçtiğimiz hafta belli olan asgari ücret zammıyla birlikte, en düşük ücret yüzde 26 artış ile 2 Bin 20 Tl'ye yükseldi. Bilindiği gibi taşerondan kadroya geçiş düzenlemesiyle birlikte 900 bin işçi Nisana ayında sürekli işçi kadrolarına geçiş yaptı. Buna göre Toplu iş sözleşmesi zammı olarak ocak ayında yüzde dört artış yapılacak. Bazı taşerondan kadroya geçen işçilerin maaşlarının asgari ücretin altında kalacağını belirtmiştik.

ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA KALMAYACAK!

Sürekli işçi kadrolarına geçen 900 bin işçinin zam sorunu çözüldü. Türkiye Gazetesinin verdiği müjdeye göre Toplu İş Sözleşmesi ile 2020 yılına kadar yüzde dört oranında artış yapılacak olan işçilerin maaşlarını asgari ücret altında kalmayacak. Hak İş genel Başkanı Vekili Hüseyin öz'ün yaptığı açılamaya göre kamuda sürekli içi statüsünde çalışanların maaşları ocak ayından itibaren 2.020 Tl yükselecek ve artış bu rakam üzerinden gerçekleşecek. Ayrıca TİS'e göre ocak ayında taşerondan kadroya geçen işçilere yüzde 4 artış yapılacak.

İKRAMİYE ARTIŞI;

Diğer yandan tediye ücretleri ile ilgili bir gelişme daha yaşandı. Ocak ayından itibaren ödenecek olan ikramiye ücretlerinde artış yaşacak artışın ne kadar olacağını diğer haberlerimizden inceleyebilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
hala taşeronuz
hala taşeronuz - 3 yıl Önce

696 KHK İLE TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN 4/D Lİ SÜREKLİ İŞÇİLERE 31.10.2020 TARİHİNE KADAR UYGULANAN YÜKSEK HAKEM KURULU (YHK) KARARLARI HAKSIZLIKTIR.. KADRO ALAN İŞÇİLER OLARAK BİZLERDE 2019 KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İSTİYORUZ.. ESKİ KAMU İŞÇİLERİ İLE AYNI HAKLARI İSTİYORUZ. EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET !!!

Burak Bey
Burak Bey - 3 yıl Önce

Yeter artık taşeron taşeron onun bunun adamı partisinden işe gir kpss derdi olmadan 2 yılda bir taşeronları memur yap. Gerizekalı lisans mezunları ses çıkarmasın sonra atama beklesin

Umutsuz kit
Umutsuz kit - 3 yıl Önce

Kitlre hala bir umut isigi dogmadi dhmide calisan taseronlara kadro yok