Taşerona Kadro Ne Zaman Verilecek! Taşeron İşçiler Unutuldu Mu?

Taşerona kadro yasası son zamanlarda gündeme gelmemeye başladı. Taşerona kadro ne zaman verilecek açıklama yapıldı mı?

Taşerona Kadro Ne Zaman Verilecek! Taşeron İşçiler Unutuldu Mu?

Geçtiğimiz seneden beri bir milyona yakın taşeron işçisi kadro almak için hükümet ve Maliye Bakanlığından konu hakkında açıklama yapılması beklemektedir. Bu sene yapılan açıklamalar ile taşerona kadro yasasında görüşmelerin devam ettiği duyurulmuştu.

Bu sene taşeron işçilere kesin olarak kadro verileceği açıklamaları yapılmıştı ancak bu açıklamaların bir türlü devamı gelmedi ve taşeron işçileri unutulduk mu sorusunu sormaya başladı. İşin Olsa olarak taşeron işçilerin seslerini duyurabilmek ve kadro alabilmelerini sağlamak amacı ile taşeron haberleri yapmaya devam ediyoruz.

TAŞERON İŞÇİLERİN SESİ OLUYORUZ

Bir milyona yakın taşeron işçisi kendilerini güvence altına almak ve iş verenin kendilerini kolay bir şekilde iş yerinden çıkartamamasını istiyor. Taşeron işçiler geçtiğimiz seneden beri kadro almak istiyor fakat bir türlü taşeron yasasında görüşmeler bitmek bilmedi.

EN ZOR İŞLERİ YAPIYORLAR AMA GÜVENCE YOK

Taşeron işçiler bilindiği üzere çalışma koşulları oldukça ağır olduğundan dolayı en zor ve ağır işleri yapmaktadır. Maaşları yaptıkları işlere oran ile düşük olduğu gibi taşeron işçilerin güvencelerinin olmaması kendileri için kötü bir durum olmaktadır. İş veren kolay bir şekilde taşeron işçisini çıkartabilmektedir. En zor işlerde çalışıp güvence altında olmayan taşeron işçiler kendilerinin güvence altına alınmasını istiyor ve taşeron yasasının biran önce onaylanıp kendilerinin kamuya geçirilmesini talep etmektedir.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
taşeron
taşeron - 3 yıl Önce

ak parti taşeron için bitmiştir zaten artık bizleri kandıramaz taşeron haberi yapmasınlar artık biz anladık ak patiyi nasılsa

merda
merda - 3 yıl Önce

taserona madem kadro yoktu da ne devlet sözü verdinizzz eyyyyyy uyanık akp millet le alaymı ediyorsunuzzzzzzzz ????yapamıyacagınız sözü ne verdiniz 10 yıldırr???

Zlh
Zlh - 3 yıl Önce

Madem yoktuda ndn sürekli sabır çalişiyoruz son aşamaya.adayiz..bu yıl sonu tamamlanacak dediniz.....sizin siyasi kuvvetinin varsa..bizimde Allahimiz var.

İşsiz taşeron
İşsiz taşeron - 3 yıl Önce

Bende bir taşeron olarak kolayca işten çıkartılanlardan biriyim. hakkımı helal etmiyorum.şu mübarek günde Rabbim alsın hakkımı

MERDA
MERDA - 3 yıl Önce

BU AKP NİN TASERONA KADRO MADRO VERECEĞİ YOK 2015 TE DEVLET TAHÜD SÖZÜ VERDİ YIL OLDU 2018 VEKİLE VAR AMA SÜPER ZAM DA VAR 4 YILDA SÜPER EMEKLİLİK TE VAR MİLLETE GELİNCE YOK.. BU AKP HEP YALANNN.

Taşoren
Taşoren - 3 yıl Önce

Allah büyük 2019da gelecek vatandaşın sayesinde oturup oy alıyorsunuz, görüşmek üzere iyi geceler rahat uyuya biliyorsanız

a g
a g @Taşoren - 3 yıl Önce

2019 seçimlerde yine bir yalanla bizden oy alacakmısınız bu sefer ne söyleyecekler acaba