Taşerona Kadro Başvurusunda Red Nedir? Red Alanlar Ne Yapmalıdır? Bu Kişiler Kadro Alamayacak Mı?

Taşerona kadro başvuru sonuçları kurumlara göre açıklanmaya devam ederken bazı kişilerin red aldığı görülmektedir. Peki Taşerona kadro başvurusunda red nedir? Red alanlar ne yapmalıdır? Red alan kişiler kadro alamayacak mı?

Taşerona Kadro Başvurusunda Red Nedir? Red Alanlar Ne Yapmalıdır? Bu Kişiler Kadro Alamayacak Mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile hükümetin yaptığı çalışmalar neticesinde sonunda yüz binlerce taşeron işçilerine müjdeli haberler verildi ve kamuya geçirilecekleri belirtilmişti. İlk açıklamalarda 450 bin civarı işçinin kamuya geçeceği belirtilirken daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir milyon 20 bin işçinin kadro alacağını müjdeledi.

Taşerona kadro başvuru sonuçları kurumlara göre açıklanmaya devam ediyor. Peki taşerona kadro başvurusunda red nedir? Kadro başvurusunda red alanlar ne yapmalıdır? Red alan kişiler kadro alamayacak mı? Tüm detayları ile İşin Olsa ekibimiz tarafından sizlere bilgileri iletiyoruz.

TAŞERONA KADRO RED ANLAMI!

Taşerona kadro başvurusunda bazı kişilerin red aldığı görülmektedir. Bu kişilerin ne yapacağı hakkında sizlere bilgileri veriyoruz. Öncelikle eğer ilgili çıkarılan taşeron yasasına girmiyorsanız zaten direkt olarak red alırsınız bu kişilerin yapacağı her hangi bir işlem bulunmamaktadır.

Yine taşerona kadro başvurularında güvenlik soruşturmanız olumsuz olursa, gerekli sicil kayıtlarınız kamuya girmenize engel olursa, taşeron olarak işe girme süreniz ya da belirlenen süre zarflarında işte çalışmadıysanız yine red alırsınız. Peki red alan kişiler ne yapacak?

RED ALAN KİŞİLER NE YAPACAK?

Taşeron yasası kapsamında kadro alacağınızdan eminseniz ancak yine de red aldıysanız hemen sonuçların açıklanmasından sonra 3 gün içerisinde ilgili kamu kurumuna giderek gerekli formlar ile dilekçenizi verin ve yeniden başvurunuzun incelenmesini talep edin. Aksi halde kadroya geçemezsiniz.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 16:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Engelli hostesi
Engelli hostesi - 5 yıl Önce

Özel eğitim yardımcısı olarak bizlere niye kadro yok biz haketmiyormuyuz kadroyu okulda çalışan tüm personel kadroya geçerken bizi niye ayirdilar

Okan ileri
Okan ileri - 5 yıl Önce

Ya bu yasada red alanlar neden red aliyorlar

mustafa
mustafa - 5 yıl Önce

sicili bozuk olana komisyon etkisi olurmu

merda
merda - 5 yıl Önce

yalandandan kadro ve ASIL akp ye red diyeceğiz milletceeeeeeeeeeeeeeee....

Hülya gözlükcü
Hülya gözlükcü - 5 yıl Önce

Kit lerde kotro bekliyorlar hic bir ayrım yapmadan hepsi kadroya alınacak diye söz verdiniz ziraat bankasında temizlik işçileri kotro bekliyor güvenlik gorevlilerene katro verdiniz temizlik yapanlarada kotra verilsin sayin cumhurbaşkanım sözünüzü tutun lütfennn...

Doğan ileri
Doğan ileri - 5 yıl Önce

Arkadaşlar bende temizlik elemanıyım.binlerce red alan arkadaşlarımız var.Binlerce red alan arkadaşlarımızın aileleri anaları babaları oy zamanında bizde onlara sandıkta cevap veririz.Devlete karşı bir bölücülük mü yapmışız.Bu işi düzeltmeler lazım.

murat
murat - 5 yıl Önce

Reisin sözünün üstüne söz mü olur sayın cumhurbaşkanım artık kamuda taşeron bitti dedi bütün taşeron çalışanları kadrolu olacak dedi . çalışma bakanlığı 450 taşerona kadro verildi diyor geriye kalanlar 500 bine yakın insan ne olacak iştenmi çıkarılacak yoksa hangi sıfatla çalıştırılacaklar. hizmet alımı, sözleşme maddesi diyerek bu kadar insana yazık değilmi. Kaldıki önümüzde başkanlık seçimi var muhalefetin eline böyle bir koz vermeye kimsenin hakkı yok.

mustafa
mustafa - 5 yıl Önce

Her şey komisyonun elinde.