Taşeron Yasası Şok Gelişme Son Dakika Gelişmeleri

Taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İşte son dakika haberler.

Taşeron Yasası Şok Gelişme Son Dakika Gelişmeleri
Taşeron İşçilerin kadroya alınması konusunda çalışmalar uzun süredir devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşmeler uzun süredir devam ederken konuyu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu oldukça yakın takip ediyor. Maliye Bakanlığı ile bütçe görüşmeleri de yapılmaya devam ederken İçişleri Bakanlığı da konu hakkında bilgi almayı ihmal etmiyor. Yaşanan askeri darbe sonrasında taşeron işçiler yine merakla yasa hakkında her hangi bir değişikliğin olup olmayacağını merak etmeye başladı.

Askeri Darbe Etkileyecek Mi?

15 Temmuz'da yaşanan askeri darbe nedeni ile taşeron işçilerin kadro alması yasası için çalışmalarda her hangi bir eksilme olmadı. İlerleyen günlerde darbe hakkında hukuk mücadelelerin son bulması ve örgüt yapılanmasına üye olduğu tespit edilen askeri personellerin cezaevlerine gönderilmesi ile konu Türkiye Büyük Millet Meclisinde de görüşülmeye devam edilecek. Taşeron yasası hakkında en son Naci Ağbal'dan açıklama gelmiş ve bu açıklamaya göre işçilerin yasa hakkında endişeli olmaması gerektiği zaten kendilerinin taşeron dahi olsa halihazırda bir işverenin yanında çalıştığı vurgulanarak taşeron yasası çalışmaların bitmesi ile gerekli çalışmaların yapılacağı belirtilmişti. Süleyman Soylu uzun süre önce yaptığı açıklaması ile taşeron yasasının tahmini olarak 2017 yılında hayata geçirileceğini ve çalışmaların sürekli olarak devam ettiği belirtilmişti. Taşeron yasasının hayata geçirilmesi ile bir milyona yakın taşeron kadro alarak kamuda çalışmaya başlayacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE