Taşeron Yasasında Kapsam Dışı Kurumlarda Çalışan Personeller Kadro İstiyor!

Taşeron yasasında kapsam dışı kurumlarda istihdam etmekte olan personeller kadro istiyor. Peki kapsam dışı kalan kurumlar ve pozisyonlar nelerdir?

Taşeron Yasasında Kapsam Dışı Kurumlarda Çalışan Personeller Kadro İstiyor!

Ülkemizin dört bir yanında farklı kurumlarda istihdam etmekte olan taşeron işçilere hükümetten müjdeli haber geldi ve taşeron işçilerine kadro verileceği belirtildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yapılan açıklamalarda ilk olarak 450 bin civarı taşeron işçinin kadroya geçeceği belirtiliyordu ancak daha sonradan bu rakam artırıldı.

Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yeni yapılan açıklama ile kamuya bir milyon 20 bin işçinin geçirileceği belirtilmişti. Peki kapsam dışı kurum var mı? Kapsam dışı personellere kadro verilecek mi? Hangi kurumların kapsam dışı kaldığını belirtiyoruz.

KAPSAM DIŞI KADROLAR NELERDİR?

Taşerona kadro düzenlemesine ilişkin yayımlanan ilk taslaklarda KİT çalışanları, çok sayıda kurum, araç kiralama, malzemeli yemek hazırlama, araç ve yakıt taşeron şirketine ait çöp toplama işleri, memur ve işçi servisleri ile diğer personel taşıma işleri, Araç kiralama, Bakım onarım hizmetleri, tıbbı hizmetler gibi kurumlarda istihdam eden personellerin kapsam dışında kaldığı belirtilmişti. Yine kamu kurumlarında ihaleler ile çalışan belediye temizlik görevlileri, yemek hizmetleri sunan personellerin de kapsam dışı kalabileceği tahmin edilmekteydi.

TÜM TAŞERONLAR KADRO İSTİYOR!

İşin Olsa ekibimize gelen istek haberlerin yoğunluğu giderek artıyor ve bizde adaylarımız için bu özel içeriği ürettik. Buna göre ilk yayımlana taşeron tasaklarında yukarıda verilen işçiler kapsam dışında kalıyordu. Ancak yeni yapılan açıklama ile bir milyon 20 bin işçiye kadronun verileceği açıklanmıştı. Yani konu hakkında nasıl bir düzenleme yapılacak, kapsam dışına kadro verilecek mi bilinmiyor ancak tüm taşeron işçiler kamuya geçirilecekleri müjdesini almayı bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 22:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
taşeron şoförler
taşeron şoförler - 5 yıl Önce

Kiralık araç kullananlar da kadro

taşeron
taşeron - 5 yıl Önce

Lutfen kiralık araç şoför leri ni de unutmayalım sonuçta taşeron

magdur
magdur - 5 yıl Önce

Yemekciyiz diye bizi kuru fasulyeden mi sayıyorlar.. İhale değişikliği yüzünden kadrolu olamiyoruz magduruz güvenlik ve temizlikciler kadroya geçiyorda biz emekciyken bizler mağdur olduk üzgünuz devletimiz bizede yardimci olur inşAllah

Taşaron
Taşaron - 5 yıl Önce

Yemekhane personli olarak kapsam dışı kalmak istemiyoruz

cok mutsuzuzz
cok mutsuzuzz - 5 yıl Önce

Sayin devlet büyüklerimiz asil ezilen aşcilar kurum yemekte calisanlari bizide sevindirinnn cok mutsuzzz pskolejim bozuldu

mutsuz
mutsuz - 5 yıl Önce

Lütfen Kurumda yemekte calisana kadro biz cok mutsuzzz pskolejimiz bozul adeta dışlandik

aşçılar
aşçılar - 5 yıl Önce

Lütfen Kurumda yemekte calisana kadro bizide görün biz sogan patates degiliz biz insansiz biz variz

aşçılar
aşçılar - 5 yıl Önce

Lütfen Kurumda yemekte calisana kadro bizide görün biz sogan patates degiliz biz insansiz biz variz