Taşeron Kadro Başvurusu Reddedilenler Kabul Edilmeyenler Ne Yapacak? İtiraz Nasıl Edilir?

Taşerona kadro başvuru sonuçları açıklanmaya devam ediyor ve bazı adayların başvurularının reddedildiği görülmektedir. Peki kadro başvurusu kabul edilmeyenler, reddedilenler ne yapacak, itiraz nasıl yapılır?

Taşeron Kadro Başvurusu Reddedilenler Kabul Edilmeyenler Ne Yapacak? İtiraz Nasıl Edilir?

Türkiye'nin dört bir bölgesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan kurumlar da istihdam etmekte olan taşeron işçilere hükümetten müjde geldi ve taşerona kadro verileceği belirtilmişti. Buna göre taşerona kadro başvuruları geçtiğimiz haftalarda 11 Ocak 2018 itibari ile sona erdi. Buna göre milyonlarca aday şimdi taşerona kadro başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

Taşerona kadro başvuru sonuçları kurumlara göre yayımlanmaya devam ederken İşin Olsa ekibi olarak bizlerde ilgili haberleri dikkatle takip ediyoruz. Buna göre sizlerde ''Taşerona Kadro Başvuru Sonuçlarını Buradan Öğrenebilirsiniz'' linkini takip ederek şu ana kadar açıklanmış olan tüm kurumların listesini öğrenebilirsiniz.

TAŞERON BAŞVURUSU REDDEDİLEN ADAYLAR NE YAPACAK?

Taşerona kadro başvuruları devam ederken bazı adayların başvuruları kabul edilmeyecek peki bu adaylar ne yapacak? Öncelikle güvenlik soruşturmanız temiz çıkmamış olabilir, çalışma süreniz yeterli gelmemiş olabilir, pozisyonunuz ya da kurumunuz taşeron yasası kapsamında olmayabilir, sicilinizde sıkıntılar olabilir bu gibi durumlarınızı inceleyiniz. Eğer her hangi bir problemin olmadığını düşünüyorsanız ilgili kuruma giderek itiraz dilekçenizi 3 güne kadar verin.

Taşerona kadro başvuru sonuçlarının açıklanmasından sonra itiraz hakkınız 3 gündür. Yani 3 gün sonra itiraz için dilekçe dahi verseniz kabul edilmeyecektir. Bu yüzden sonuçların açıklanmasını anlık olarak hem sitemizden hemde kurumunuzdan takip etmeniz gerekmektedir. İtirazınız incelendikten sonra başvurunuz kabul edilebilir ancak uygun değilseniz başvurunuz onaylanmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 22:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya
Derya - 5 yıl Önce

Itirazimda red olunursa ne olacak

erol
erol - 5 yıl Önce

yorum bile yazamıyoruz haber vermiyorsunuz artık.

Fevzikodalak
Fevzikodalak - 5 yıl Önce

Sicil kaydim yok arşiv kaydim var bana taşörende işe devam edebilir miyim