Taşeron İşçilerin Maaş Zammı Ne Kadar? İşte Prim ve İkramiyede Son Gelişmeler!

Taşerondan kadroya geçen işçilerin maaş zammı ne kadar oldu? Taşeron kadro düzenlemesi sonrası kadro alan işçilerin ikramiye, prim ve maaş haklarında yaşanan son gelişmeler haberimizde..

Taşeron İşçilerin Maaş Zammı Ne Kadar? İşte Prim ve İkramiyede Son Gelişmeler!

Taşerondan kadroya geçen yüz binlerce işçinin kamu kurumlarından kadro verilmesinin ardından yeni bir yönetmelik yürürlüğe girdi. Bilindiği gibi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 81 il merkezi ve ilçelerde 90 günlük çalışmanın sonuçlarının ardından kamuda göreve başlayan işçiler için yasal düzenlemelerle ile sosyal ve maaş haklarının da iyileştirilmesi gündemde idi.

Buna göre 375 sayılı KHK'nın geçici maddeleri uyarında sürekli işçi statüsüne geçen işçilerin mali ve sosyal haklarını düzenleyen yönetmelik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yayımlandı. Mali sosyal haklardan çocuk yardımı, yemek yardımı, taşıt yardımı ve yakacak yardımı gibi aylık ücretle ödenen sosyal yardımların yanı sıra, yıllık olarak işçilere yapılan ödemelerden öğrenim yardımı, bayram yardımı, kıdem tazminatı ödemesi gibi mali hakların düzenlemesi de yapıldı.

İKRAMİYE ÖDEMESİ

Taşeron işçilere yılda iki kez ikramiye (tediye) ödemesi yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının taşeron işçilere yapılacak olan ikramiye ödemelerinin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması durumunda çalışma süresi ile orantılı olarak ödeme yapılır denilmektedir. İşçilere Ocak ve Temmuz ayında 5'er günlük olmak üzere bir toplümda 10 gün ikramiye ödemesi yapılır.

YÜZDE 4 ZAM

İşçilerin maaşlarında yüzde dört zam yapılacak. Ücret zammı işçilerin çıplak maaş tutarları üzerinden yapılacak. 2019 yılında iki dönemde yüzde dört zam ile birlikte toplamda yüzde sekiz zam gerçekleştirilecek. Taşerondan kadroya geçiş yapan işçilerin maaş ve sosyal hakları ile ilgili yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 22:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melike
Melike - 4 yıl Önce

Nisan 14de maaşlar yatacak dendi.hani nerde yalan

Yelizggg
Yelizggg - 4 yıl Önce

Çok vermişler biraz alsınlar

Batman ak
Batman ak - 4 yıl Önce

Peki aynı kurumda çalışanlar 4 ikramiye 26 günlük üzerinde alıyor batman belediye si örnek 4 tane 26 günlük ikramiye alınır. Aynı işi yapan bu ışçiler yılda 10 günlük ikramiye alacak üstelik 52 gun dediniz şimdi 52 nerede

Poncik
Poncik - 4 yıl Önce

4c 4d gecenlere zam diyorsunuz asil asgari ucret alana zam vermeniz gerekiyor asgaride iyileşmeye ihtiyac var ayni .işi yapip haksizlik varlütfen eşitlik olsun asgariyle cocukmu okutulur bizede iyilestirme olsun ayrim olduktan sonra ne anlami var

Adsız
Adsız - 4 yıl Önce

Belediye çalışanları nisan 15 te hak ettiklerini almayacakmıydı

dadasim
dadasim - 4 yıl Önce

yuzde 4 zam az olmadimi sayin bakan hangi kadrolu isciniz asgari ucretle calisiyor

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Milli egitimde çalışmaktayım.ilk ödememiz yapıldı.2 nisan itibarıyla. Hesaba yatan para 628 tl. Bunun açıklamasını istiyorum. Taşorandan aldıgımızın altında.

Hülya
Hülya - 4 yıl Önce

Kitlerde kadro bekliyor sözünüzü tütün sayın cumhurbaşkanım hiç bir ayrım yapmadan hepsini katro ya alacağız demiştiniz ziraat bankalarında yıllardır çalışan temizlik işçileri katro bekliyor sayın bakanım..