Taşeron İşçilerin Kadro Alması Son Dakika Gelişmeler

Taşeron İşçilerin Kadro alması konusunda görüşmeler devam ediyor. Peki son yapılan görüşmelerden çıkan sonuç nedir? son dakika bilgileri nedir?

Taşeron İşçilerin Kadro Alması Son Dakika Gelişmeler
Taşeron işçilerin kadro alması konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisinde aylardır görüşmeler devam ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasında da görüşmeler sürmeye devam ediyor. Bakan Süleyman Soylu çalışmaların devam ettiği konusunda kamuoyuna duyurular yaparken eski Başbakan Ahmet Davutoğlu konu hakkında çalışmaları bizzat yakından takip ettiğini ve taşeron işçilerin daimi statüsünde çalışacağını belirtmişti. Peki yapılan son gelişmelerden ne tür sonuç çıktı ve son dakika haberleri neler

Son Dakika Gelişmeler

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haber ile taşeron yasa tasarısına yeni eklenecek olan maddeleri belirtmiştik. Söz konusu bu maddeler ile işten zaruri sebeplerden dolayı ayrılan personellerinde daimi statüsünde çalışacağı belirtilmişti. Bilindiği gibi taşeron işçilerin kadro alması Kasım ayına kadar geçerli. Yani Kasım 2016'dan sonra işe girenler daimi statüsünde çalışmayacak. Ancak Kasım 2016'dan önce askerlik sebebi ile işten çıkmış ve onların yerine girmiş olan personeller kadro alacak.

Bugün Bakanlar Kurulu toplantısında da beklendiği gibi Taşeron yasa tasarısı hakkında açıklamalar yapıldı. Görüşmelerin sonlanması ile Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli kamuoyuna duyuru yaptı.

Yapılan açıklama ile yapılan görüşmelerin artık sona erdiği ve çalışmaların %99 oranında tamamlandığı belirtildi. Nurettin Canikli tarih vermek istediklerini vurguladı ancak Maliye Bakanlığının çalışmalara devam ettiğini ve en kısa sürede çalışmaların sona ermesi ile kesin bir tarih vereceklerini de sözlerine ekledi

YORUM EKLE