Taşeron İşçilere Verilecek İkramiye Tutarı Açıklandı! 52 Günlük Prim Tutarları Belli Oldu

Kadro alan taşeron işçilere verilecek olan ikramiye tutarları duyuruldu. Buna göre yapılan açıklama ile 52 günlük prim tutarları belli oldu.

Taşeron İşçilere Verilecek İkramiye Tutarı Açıklandı! 52 Günlük Prim Tutarları Belli Oldu

Ülkemizin dört bir yanında faaliyetlerine devam etmekte olan kamu kurumları taşeron yasası kapsamında işçilere 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile kadrolarını verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile mevsimlik işçiler, statüsü değişen işçiler ve taşeron işçiler dahil olmak üzere toplam 900 bin kişinin kadroya geçtiği belirtildi.

Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile taşeron işçilerine kadro verileceği açıklaması büyük memnuniyet ile karşılandığı gibi yine kadro alan işçilere prim ödemesi yapılacağı da duyurulmuştu. Yeni açıklamalar ile taşeron işçilere verilecek ikramiye tutarı açıklandı. Peki 52 günlük prim tutarı ne kadar?

İKRAMİYE ÖDEME TUTARLARI AÇIKLANDI

Yeni yapılan açıklamalar ile kadro alan taşeron işçilerin ikramiye tutarları açıklandı. Pkei işçilere ne kadarlık prim ödemesi yapılacak? Buna göre asgari ücret ile görev yapmakta olan yani bin 603 TL maaş alan işçilere 2 bin 400 TL civarı, 2 bin lira maaş alan işçilere 3 bin 400 TL civarı ve 3 bin 500 lira maaş alanlara ise 6 bin TL ikramiye ödemesi yapılacaktır.

Bilindiği üzere işçilere ne kadarlık prim ödemeleri verileceğine yönelik kamuoyuna aralıklarla duyuru yapılmakta olup bizlerde İşin Olsa ekibi olarak bizlerde konuyu aralıklarla gündeme getirmeye çalışıyoruz. Ödemelerin ne zaman yapılacağına dair haberimizi de lütfen aşağıdaki linki takip ederek inceleyiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem
Kerem - 6 yıl Önce

Biz belediye çalışanları olarak tek anlamadığımız şey belediyelere kadro yok ama bütün gör sellerde resimlerde televizyonda taşeron haberlerde hep belediye çalışanlar gösteriliyor özeliklede temizlik personelleri ya kardeşim siz bu insanları gerçekten bukadar saf mi zanned yor sunuz herkes kemerinin derdine dusmusken jülide sarı er oğlu ne dediğini bilmiyor ki bizler anlayalım bir diyor birmilyon insana kadro diyor ondan sonra kivirip 450 bin kamu kurum ve kuruluşuna diyor ne hikmetse bir türlü belediyelere ikramiye promosyon demiyor biz bukadar saf delik sadece bunu bilsinler bukadar vatan severi kandırmaya gerek yok bizlerde zamani gelir bizde sizi kandirik birgün sandıkta bunu bilesiniz hiçbir zaman bunu unutmayın yalancininin mumu yatsıya kadar yanar sayın bakan

AdlanKaban
AdlanKaban - 6 yıl Önce

11 yillik tasaron iscisiyim ikramiyem ne jadar ve nezaman sahip olcagız teşekkür

Ibrahim
Ibrahim - 6 yıl Önce

Belediyelerde çalışanlar ne olacak birazda onlardan bahsedin

Şakir Öztürk
Şakir Öztürk - 6 yıl Önce

Sayın Cumhurbaşkanım söz verdiğiniz hakkımız olan kadromuzu verin. Şartsız koşulsuz lakinsiz çalışan herkes kadro alacak dediniz.Ama primi yaşı dolanı zorla genç yaşta emekli ediyorsunuz.Düşük emekli maaşıyla nasıl geçireceğiz.Ailece madur ve perişan olacağız Allah aşkına bizim hayallerimizi yıkmayın sonra bunun vebalini ödeyemezsiniz

Taşeron işçi
Taşeron işçi - 6 yıl Önce

Yanılıyorsunuz 52 günlük ikramiye diye bir şey yok bunu 5×2=10 gün olarak verecekler.

Hatice
Hatice - 6 yıl Önce

Belediye temizlik şirketi nolucak niye insanları kandırıyorsunuz seçimdede millet sizi kandırır emin olun bu olay yüzünden zaten yarı oyunuz gitti

Mustafa erdal
Mustafa erdal - 6 yıl Önce

Belediye işçilerine ne var ne yok kimse bişey bilmiyor

dilek
dilek - 6 yıl Önce

Ay Allah rızası için ben typ calisaniyim seneye garantinin yok lütfen günlerimiz dolmadan bize de kadro gelsin