Taşeron İşçilere Kadro Referandumdan Sonra Verilecek Mi? Taşerona Kadro Yasası

Taşeron işçiler hükümetten kadro beklemeye devam ediyor. Peki taşeron işçilere kadro referandumdan sonra verilecek mi? Taşeron yasası haberleri.

Taşeron İşçilere Kadro Referandumdan Sonra Verilecek Mi? Taşerona Kadro Yasası
Geçtiğimiz seneden beri bir milyona yakın taşeron işçi hükümetten kadro almak ve kendilerini garanti altına almak istiyor. Konu hakkında çalışmalar uzun bir süredir devam ediyor ve Maliye Bakanlığı da bu çalışmaları yakından takip ediyor. Ancak bir türlü alım hakkında adaylara müjdeli haber verilmedi.
Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan taşeron işçiler müjdeli bir haber almak istedi fakat Maliye Bakanı yaptığı açıklamasında taşeron işçilere sabırlı olun çağrısında bulundu. Peki taşerona ne zaman kadro verilecek?

NE ZAMAN KADRO VERİLECEK

Bilindiği gibi taşeron yasasının tamamen tamamlanması ile Türkiye Büyük Millet Meclisine de sunulması beklenmektedir. Ancak meclis 21 Mart 2017 tarihi itibari ile referandum'a kadar tatile girdi yani bu tarihler arasında her hangi bir görüşme TBMM'de yapılmayacak.

Bu sebepten dolayı taşeron işçilere kadro verilecekse anca referandumdan sonrasına kaldı denilebilir.

BU SENE KADRO VERİLECEK

Bilindiği gibi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Şubat ayında katılmış olduğu televizyon programında yaptığı açıklamasında taşeron işçilerine bu sene kesin olarak kadro verileceğini müjdelemişti. Bu sene taşerona kesin kadronun verilmesi bekleniyor ancak bir türlü tarih netleşmedi. Taşerona kadro hakkında referandumdan sonrasında kadar yeni bir açıklama yapılmayabilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
6
6 - 3 yıl Önce

TAŞERON İŞÇİLERİ AKP BAŞA TAŞIDI AKP TAŞERONA KADROYU VERMEMEKTE ISRARLI GÖRÜNÜYOR

8
8 - 3 yıl Önce

SAYIN ÇALIŞMA BAKANI TAŞERON İŞÇİLERİNE DÖNER SERMAYE NEDEN VERİLMİYOR KADROLU ÇALIŞANLARA VERİLİYOR BU EMEK DEGİLMİDİR KİMİ KANDIRIYORSUNUZ NERDE KADRO NERDE HAKLAR ÇALIŞMA DEVAM EDİYOR DİYORSUNUZ 14 SENEİR SİZLERİ İKTİDARTA TAŞERON İŞÇİLERİ OLARAK BAŞIMIZIN TACI YAPTIK SİZLER NEYAPTINIZ TAŞERONA KADRO HİKAYESİYLE 14 SENEDİR OYALADINIZ SORMAK İSTİYORUZ KADRO REFARANDUM ÖNCESİMİ VERİLECEK SONRASIMI VERİLECEK ÖNCE VERİRSENİZ AYNI YOLADA VERMEZSENİZ AYRI YOLDA DEVAM EDİYORUZ

Vatan
Vatan - 3 yıl Önce

seçim den sonra yok 2017 yılında halledilecek bilmem yerel seçim genel seçim derken Akp bitmiş olacak Anavatan partisi gibi Koyun olduk sürüye saydılar bizi

U
U - 3 yıl Önce

CUMHURBAŞKANIMIZ DAN RİCAMIZ TAŞERON İŞÇİLERİ OLARAK KADROMUZ REFERANDUMDAN ÖNCE VERİLMESİNİ RİCA EDİYORUZ SİZİ GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ KADROMUZU TAŞERON İŞÇİLERİ OLARAK VERİRSENİZ ÇOK BÜYÜK İYİLİK YAPMIŞ OLURSUNUZ HASTANELERDE TAŞERON İŞÇİLERİ OLARAK HİÇ DEGER VERİLMİYOR TAŞERON SUNUZ DİYEREK BUNA BİR ÖNLEM ALINMASINI RİCA EDİYORUZ SAYGILARIMIZI SUNUYORUZ