Taşeron İşçilere İkramiye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? İlk Taksit Ödemesi Hangi Tarihte Verilecek?

Kamu kurumlarına geçen taşeron işçilere ikramiye ödemeleri ne zaman yapılacak? Taşerona verilecek olan prim ödemelerinin ilk taksiti hangi tarihte yatırılacak?

Taşeron İşçilere İkramiye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? İlk Taksit Ödemesi Hangi Tarihte Verilecek?

Ülkemizde uzun yıllardır kamu kurumlarında alt iş verenler aracılığı ile istihdam etmekte olan taşeron işçilere hükümet, Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sonunda müjdeli haberi verdi ve 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile Bakan Jülide Sarıeroğlunun yaptığı açıklamalar ile toplam 900 bin civarı kişiye devlet güvencesi verildiği belirtildi.

Buna göre taşeron işçiler kamuya geçirilmeden önce yine Bakan Jülide Sarıeroğlu tarafından önemli bir açıklama yapılmış ve taşeron işçilere ikramiye ödemelerinin de yapılacağı belirtilmişti. Peki taşeron işçilere ikramiye ödemeleri ne zaman verilecek, taşerona verilecek prim ücretinin ilk taksit ödemesi ne zaman yapılacak? İkramiye ödemelerinin tarihi hakkında sizlere detaylı bilgileri sunuyoruz.

İKRAMİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

900 bin civarı taşeron işçi hükümetin çıkardığı yasa doğrultusunda 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile kadroya geçti. Artık işçiler alt iş verenler ile muhatabını kesti ve sözleşmelerini devlet ile yapmaya başladı. Peki ikramiye ödemeleri ne zaman yapılacak? Buna göre henüz resmi bir tarih yok fakat ödemelerin büyük ihtimal ile iki taksitte ödenmesi beklenmektedir.

Genel olarak ülkemizde ikramiye, prim vb. gibi ödemeler bilindiği üzere bayram günlerine yakın tarihlerde yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı erken seçimden önce ilk ikramiye ödemesinin yapılabileceği ön görülüyor ancak net olarak tarih belli olmadığı için henüz resmi bir bilgi verilememektedir. Yakın zamanda hükümet cephesinden ya da Maliye Bakanlığından taşeron işçilere ödenecek olan ikramiye ücretinin ne zaman verileceği açıklaması beklenmekte olup açıklama geldiğinde konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
levent
levent - 4 yıl Önce

umut tüccarlığı yapmayı bırakın artın adam gibi haber verin

Bedirhan
Bedirhan - 4 yıl Önce

Madem ne zaman ödeme yapılacağı hakkında bilginiz yok neden bunu haber başlığı olarak veriyorsunuz

Cemil Belediye ağır vasıtalı şöför
Cemil Belediye ağır vasıtalı şöför - 4 yıl Önce

Allah rızası için belediye leri unutmayın yoksa sonumuz kötü beni burdan duyan varsa iletsin

Egitici
Egitici - 4 yıl Önce

Lütfen tüm çalışanlara da kadro verilsin erken yaşta emekliliğe zorlamayın

Başkentli
Başkentli - 4 yıl Önce

Belediyelerede var mı?

Bahattin
Bahattin - 4 yıl Önce

Zaten Kuru Maaş Verecek Oda Aynı Eski Maas Neyin Haberi Anlamıyorum Ne promosyon Ne İkramiye Bütün Vaadler Herzaman ki gibi Boş 2 Gün Sonra Meydanlarda Bas Bas Bağıracak Kadro Verdik Diye Yazıklar Olsun

Taseron
Taseron - 4 yıl Önce

Kandirmayin milleti