Taşeron İşçiler Kadro Almak İçin Sınavdan Kaç Puan Almalıdır?

Taşeron işçileri kadro alabilmek için girecekleri taşeron sınavından en az kaç puan alması gerekiyor ve sınav detayları nedir?

Taşeron İşçiler Kadro Almak İçin Sınavdan Kaç Puan Almalıdır?

Türkiye'nin farklı bölgelerinde farklı kurum ve farklı pozisyonlarında istihdam etmekte olan yüz binlerce taşeron işçi bilindiği üzere taşeron yasası kapsamında kadro alacaktır. İşçiler ilgili kamu kurumların başvurularını belirtilen tarihe kadar gerçekleştirdi.

Buna göre kurumlar taşerona kadro başvuru sonuçlarını açıkladı ve işçiler şimdide sınav tarihlerinin açıklanmasını beklemeye başladı. Kurumlar genel olarak 3 Mart 2018 tarihi itibari ile taşeron işçileri sınava tabii tutmaya başladı ve sınavların 22 Mart 2018 tarihine kadar süreceği belirtilmektedir. Peki taşeron işçiler kadro almak için sınavdan kaç puan almalıdır?

TAŞERON SINAVDAN KAÇ PUAN ALMALIDIR?

Taşeron işçiler kurumları tarafından sınava tabii tutulacak ve bu sınavdan sadece belirli puanın üzerinde alan kişiler kadroya geçecektir. Bu puanı alamayan taşeron işçiler kadroya geçemeyecektir. Buna göre belirtilen puan 50 olarak belirlendi. Yani adayların en az 50 ile üzerinde puan alması gerekmektedir. Peki sınava ilişkin detaylar nedir?

Buna göre işçilerin sınava girmeden önce her hangi bir kursa gitmesine ya da kitap temin etmesine gerek yoktur. Çünkü sınav işçilerin meslekleri ile alakalı olacak ve eleyici usul ile olmayacak. Yani taşeronken kendi mesleğini yapan ve mesleği hakkında bilgi sahibi olan kişiler bu sınavdan zaten 50'nin üzerinde puan alabilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sado
Sado - 5 yıl Önce

Sasıkacak şey bu taseren resmen torpil demek adam ilk okul mezunu nasıl nasıl

Emir
Emir - 5 yıl Önce

Sado bende ilkokul mezunuyum taşeron olarak taseren deyil yazdığım gibi taşeron nasıl nasıl. insanları okuduğu okul adam etmiyor insan olmak lazım herşeyden önce saygılar

Meral yucel
Meral yucel - 5 yıl Önce

Memurlar başımızda uyurken bütün iri yapan biziz.Alibabanin çift ligi gibi keyif sürüyor memurlar da kimler rabbim bildiği gibi yapsın onları nankorler