Taşeron Düzenlemesinden Faydalanacak Çalışan Sayısı Açıklandı

Yeni yayımlanan OHAL ile çıkarılan KHK’da yürürlüğe giren taşeron  yasasıyla birlikte özel bütçe ile benzeri kurumlar kapsamına dair toplamda çalışan kişi sayısı ne kadar oldu?

Taşeron Düzenlemesinden Faydalanacak Çalışan Sayısı Açıklandı

Uzun zamandır  milyonlarca taşeron işçi tarafından beklenen Taşeronlara verilmesi planlanan kadrolara dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ve hükümet sözcüleri tarafından gerçekleştirilen açıklamanın ardından her şey netleşti. Milyonlarca taşeron son çıkan KHK ile büyük bir mutluluk yaşıyor.

Kasım 2015  bir daha açıklanan taşeronların kadroya alınma haberleri 696 sayılı KHK ile resmen yürürlüğe girdi.

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide sarıeroğlu tarafından açıklanan 450 bin  kişinin kadrolara geçeceğini açıklanmasının ardından KİT’ler başta olmak üzere bir çok kurumlarda çalışan taşeronlardan tepkiler gelmişti.

23 bin mevsimlik işçi ile 27 bini de 657 Devlet Memurları Kanunu 5/C kapsamında çalışan 4/C'li personeller oluşturuyor. 4/C'li personeller direk 4/B kadrosu alacaklar. Toplamda da 1 milyon 20 bin kişi taşeron yasasından faydalanacak.Kamuoyunda çıkan tepkilerden sonra bir kez daha istişarelerde bulunan hükümet 900 bine yakın çalışan taşeron işçi kadro vereceğini açıklayarak bu açıklamasını 25 Aralık 2017 tarihinde çıkardığı KHK ile resmileştirdi. Artık yeni çıkarılan KHK ile birlikte 90 günlük sürecek olan zamanın tamamlanmasının ardından açıklamalar gelecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Telat karabugül
Telat karabugül - 3 yıl Önce

Ben ist.üniversitesi çapa tıp fakültesinde öğrenci yemekhane aşcısıyım.taşeron olarak çalışıyorum. Biz kadroya geçebilecekmiyiz.114 üniversite içinde İü Tıp fakültesi de var .

Senai
Senai - 3 yıl Önce

Neden şöforlerekadro yok

Mehmet guzel
Mehmet guzel - 3 yıl Önce

Taşeronda çalışan bir kit olarak hakkımı helal etmiyorum.mahşerde hesaplaşırız

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Resmen yazık o kadar güvenmiştim ki koskoca yalan çıktı alo 170 Personeli ve alo 183 , alo 147 ve diğer çalışan çağrı personeline kadro yok yazıklar olsun

SEDAT BOZKURT
SEDAT BOZKURT - 3 yıl Önce

taşerona ilk aşamaya alınacak kurumlar ve sayıları