Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit KİRİŞCİ Atandı! Kimdir? Kaç Yaşında?

Tarım ve Orman Bakanlığından istifa eden Bekir Pakdemirli yerine atama yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit KİRİŞCİ Atandı! 4 Mart Resmi gazete haberde.

Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit KİRİŞCİ Atandı! Kimdir? Kaç Yaşında?

4 Mart 2022 tarihli yayımlanan resmi gazeteye göre Tarım ve orman Bakanlığına yeni isim atandı. Az Önce Yayımlanan Resmi gazeteye göre tarım ve orman Bakanlığı görevinden Bekir Pakdemirlinin istifa ettiği açıklandı. Resmi Gazete kararına göre Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit KİRİŞCİ atandı.

4 Mart 2022 Tarihli Resmi Gazet Kararı:

Cumhurbaşkanlığı Onayı İle;

Görevden Af talebi kabul edilen Bekir PAKDEMİRLİ'den Boşalan Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit KİRİŞCİ Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106 ıncı maddeleri gereğince Atanmıştır.

Vahit KİRİŞCİ Kimdir?

Vahit KİRİŞCİ Türk Siyasetçisidir. 4 Mart 2022 tarihi ile atandığı yeni görevinde Tarım ve Orman Bakanı unvanını almıştır. 1960 yılında doğmuş olan Vahit KİRİŞCİ 62 yaşındadır.

Yaşamı

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi'nde tamamladı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda teknik eleman olarak çalıştı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1995'te doçent, 2001'de profesör oldu. 16'sı yabancı dilde olmak üzere, toplam 55 adet makale, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde yayın yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev üstlendi. 22. ve 23. Dönem Adana Milletvekillidir. 22. Dönem'de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği ve Başkanvekilliği, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı yaptı. 23. Dönem'de aynı komisyonun Başkanlığına yeniden seçildi.

Kaynak: Vikipedi

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 01:06
YORUM EKLE