Tarım ve Orman Bakanlığına Personel Alımı TBMM Gündemine Geldi!

TBMM'de konuşma yapan milletvekilleri Tarım ve Orman Bakanlığına memur personel alımlarının az olduğunu ve adayların bir çok unvandaki mühendis kadrolarında alım beklediğini aktarmakta. Tarım ve Orman Bakanlığı resmi bir personel alımı ne zaman olacak? Meclis gündemine gelen konuşmalar haberimizde..

Tarım ve Orman Bakanlığına Personel Alımı TBMM Gündemine Geldi!

Tarım ve Orman Bakanlığına personel alımı en son 1,5 yıl önce yapıldığını aktarmıştık.

Eski Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba 10 bin 551 personel alımı yapılacağını belirterek gerekli çalışmaların başlandığını belirtmişti.

Mühendis Fakültelerinden ve ziraat teknikeri bölümlerinden mezun olan adayların beklediği sayıda alım yapılmaması nedeniyle atanamadıklarını belirtmekteler.

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TBMM GÜNDEMİNDE

TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerinde söz alan Millettekileri gündeme ilişkin konulara değinmekte. Tarım ve Orman Bakanlığının bütçe görüşmelerinde söz alan İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu yüzbinlerce mezun adayın Tarım Bakanlığından atama beklediğini açıkladı."Sadece orman mühendisleri alımı değil, aynı zamanda, gıda mühendislerine, veterinerlere, su ürünleri mezunlarına, biyologlara kadro açılmamıştır veya kadroya alım yapılmamıştır. Bu konuda sizlere de gelen birçok talep mevcuttur. Bu durumun giderilmesi ve atama bekleyen lisans ve ön lisans mezunlarına imkân sunmamız gerekmektedir. " dedi. Tarım ve Orman Bakanlığına yapılacak olan alımlarına ilişkin planlamalar için henüz bir resmi açıklama bulunmuyor. İşin olsa ekibi olarak gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz. Takip etmek için işin olsa mobil uygulamasını indirebiliriniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 00:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Berk
Berk - 2 yıl Önce

Ziraat teknikerleri atama bekliyor

Güler gencay
Güler gencay - 2 yıl Önce

Biyologlar alınsın artik bilim bilim bilim...

fehmi
fehmi - 2 yıl Önce

Gida teknikeri de alinsin 5 yildir bekliyorum lutfen