Tarım ve Orman Bakanlığına Memur Alımı 1,5 Yıldır Yapılmıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığına memur alımları ne zaman yapılacak? Memur adayları gelecek atama haberini beklerken, Tarım ve Orman Bakanlığına 1,5 yıldır personel alımı yapılmaması yeni mezun olanların sayısının artması ile atama bekleyen aday sayısı arttı.

Tarım ve Orman Bakanlığına Memur Alımı 1,5 Yıldır Yapılmıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığına memur atamaları ne zaman yapılacak?

Mühendislik fakültelerinden mezun olan on binlerce aday kadrolarındaki atamaları beklemekte. Geçtiğimiz günlerde Milletvekili Erkan Akçay'ın da TBMM'de gündeme getirdiği konulardan bir tanesi Gıda Mühendisi, Su Ürünleri Mühendisi, Veteriner Hekim, Ziraat Mühendisi mezunlarının atama beklediğini belirterek, Tarım ve Orman Bakanlığına 18 aydır personel ataması yapılmadığını belirtti.

10.551 ATAMA YAPILACAKTI!

2018 yılı bütçe görüşmelerinde Eski Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, farklı kadrolarda 3500 kişinin atamasının yapılacağı müjdesini vermişti. MHP Milletvekili Erkan Akçay, Genel Kurulda yaptığı açıklamalarla Mühendis atamaları ile veteriner hekim ataması bekleyen on binlerce adayın sesini duyurdu.

2018 KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından bekleyiş devam ediyor. Bilindiği gibi Eski Tarım Bakanı taşra teşkilatlarında farklı kadrolarda 10 Bin 551 personel alımı yapılacağını açıklamıştı ve gerekli çalışmanın başlatıldığını aktarmıştı. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 11:57

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekniker
Tekniker - 2 yıl Önce

Artık şu ziraat teknikerlerinden de bahsedin.