Tarım Bakanlığına 14 Bin 839 Memur Personel Alımı Açıklaması! Başvurular Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığına yeni memur personel alımı müjdesi geldi. Bakan Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamada Kırsal Kalkınma Destekleri ile 14.839 personelin alınacağını açıkladı! Başvurular ne zaman alınacak işte detayları

Tarım Bakanlığına 14 Bin 839 Memur Personel Alımı Açıklaması! Başvurular Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığına personel alımı müjdesi bekleyen adaylara müjdeli haber bugün Bakan Bekir Pakdemirli tarafından verildi. 

Tarım Bakanlığına son olarak tarımsal yayım ve danışmanlık kadrosunda personel alımı yapılmıştı. 30 ayı geçkin süredir ilan açıklanmadı. Üniversitelerden mezun olan on binlerce Mühendislik Fakültesi mezunu Tarım ve Orman Bakanlığına personel alımları için gelecek müjdeli haberleri beklediler. Yüz binlere üniversite mezunu KPSS sınavlarında ter döktü ve kamu kurumları tarafından açıklanan ilanları beklemeye başladılar. Bakan Pekdemirli tarafından yapılan açıklamaya göre destekler kapsamındaki projeler ile hibe destekleri sağlanacak. Bu destekler ile 14.839 personeller alınacak.

14.839 PERSONEL ALIMI;

Destek başvuruları için 81 il genelinde bulunan İl Tarım Müdürlükleri başvurular tamamlandı. Başvurular sonucunda açıklanan rakamlara göre 6.591 başvuru oldu. Alınan başvurular için komisyon kurulacak ve komisyon tarafından uygun görülen projeler için hibe desteği verilecek. Bakan Pekdemirli yaptığı açıklamalara göre yeni istihdamlar projeler sayesinde gerçekleştirilecek. Projelerde istihdam olacak olan personel sayısı 14,938 olarak ifade edildi. Bu alımların kamu kurumlarına olup olmayacağı konusunda ise herhangi bir açıklama gelmedi. Diğer yandan mühendislik ve veterinerlik fakültelerinden mezun adaylara yönelik alımlar için ise yeni bir açıklama gelmedi. Buna göre işin olsa sitesi üzerinden yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 20:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

akanlığın verdiği desteklerle bakanlığa alınacak personel çok başka, yazdığınız konu hibe desteği alanların oluşturacağı istihdam

can
can - 2 yıl Önce

can

Gerçekçi ol
Gerçekçi ol - 2 yıl Önce

Gerçekçi ol

tarım
tarım - 2 yıl Önce

alı mı olacak

Hahahah
Hahahah - 2 yıl Önce

bakanın bundan haberi var mı

Z
Z - 2 yıl Önce

Çağri merkezi hizmetleri onlisans bolmundende alım yapin

Aydın Aydın
Aydın Aydın - 2 yıl Önce

İnşAllah bu defa her zamanki gibi,Torpillili leri almazlar. .???

ali
ali - 2 yıl Önce

sadece burada var