Tarih Verildi! KYK Kredi Sistemi Kalkıp Borçlar Silinecek! Ödeyenler Ne Yapacak?

Milyonlarca kişinin beklediği ve gündem olan KYK borçlarının silinmesi hakkında sorulan soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan cevapladı. İşte detaylar.

Tarih Verildi! KYK Kredi Sistemi Kalkıp Borçlar Silinecek! Ödeyenler Ne Yapacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumundan daha önce kredi almış olan ve işsizlik sebebinden ödeyemeyen adayların uzun zamandır beklediği ve çözüme ulaşmasını istediği konulardan olan KYK borçlarının silinmesi hakkında Cumhurbaşkanına sorulan KYK borçları Silinecek mi sorusu soruldu ve Erdoğan bu yönde soruya kesin olarak cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilkent üniversitesi tarafından düzenlenmiş olan 'Her İnsan Bir Dünya' temalı programında katılarak yaptığı konuşmalarda KYK borcu olan arkadaşların sorularına cevap verildi.

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Cumhurbaşkanına sunulan sorular arasında yer alan ve öğrencilerin de merakla beklediği soru soruldu. İlgili soru KYK Borçları Silincek mi? Ak Parti Gündeminde KYK borçları hakkında konuşmalar var mı? gibi sorular soruldu. İlgili soruya adayları sevidirecek cevap Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

KREDİ SİSTEMİ KALKIYOR!

Erdoğan yaptığı açıklamalarda ve soruya cevap olarak KYK borçları hakkında düzenlemelerin gündemlerinde olduğunu ve yönde çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Ayrıca Kredi ve Yurtlar Kurumundan Kredi çekme olayının kalkacağını belirten Cumhurbaşkanı Kredi çeken öğrencilerin sonradan ödeme sorunu yaşadıklarını ve bu yönde büyük sıkıntı çeken öğrenciler için düzenleme yapılacağını be Kredi yerine Burs sistemi kesin olarak sistemde kalacağını belirtti.

KREDİ BORÇLARI SİLİNECEK!

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursan Kredi çekmiş olan adayların kredi borçlarının silinmesi hakkında düzenleme yapılacağı ve borçların silineceğini belirtti. Bu yönde Kredi çeken adayların hemen kredi aldıklarını ve sonradan ödeme sorunu yaşadıklarını ve bu yönde burs sistemi olacağını belirtti.

DÜZENLEME İÇİN TARİH VERİLDİ!

Cumhurbaşkanımız Erdoğan Kredi ve Burs düzenlemelerinin mecliste yapılacak bütçe görüşmelerinin ardından başlayacağını ve burs sistemim kalıcı olacağını ifade etti.

BORÇLARINI ÖDEYEN ADAYLAR NE YAPACAK?

Kredi borçlarını ödemeyen adayları sevindirecek haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Kredi borçlarını ödemeyen adayların borçlarının silineceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan kredi borçlarını ödemiş olan adaylar için herhangi bir açıklamada bulunmadı. Binlerce adayın borcu bulunduğu gibi bir yandan borcumu ödemiş adaylar endişe etmeye başladı.

Bu yönde herhangi bir açıklama yapılmadı ve Bütçe Görüşmelerinden sonra yapılacak düzenlemede bu durumunda ele alınmasını talep ediyoruz. Çünkü borcunu ödemiş adaylar bu sefer borcunu ödediği ile kalacak ve borç ödemek için verilen emek ve para boşuna gitmiş olacak. Bu yönde de açıklama yapılmasını istiyoruz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZE YORUMDA YAZINIZ. KONUYU TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 17:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eda
Eda - 2 yıl Önce

Çok iyi oldu bu ya

gss.magduru
gss.magduru - 2 yıl Önce

Ayni sekilde gss borclari.silinmesini isiyoruz.

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Kanunlar ileriye yürütülür.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Evet ödeyenler ne yapacak onlarında ödedikleri geri verilsin o kadar zar zor durumlarda odediklerimiz de geri verilsin yoksa büyük bir haksızlık olur

Buse kasapoğlu
Buse kasapoğlu - 2 yıl Önce

Kesinlikle borcunu ödeyenlerin de geri verilsin ne zorluklarla ödedim bu çok büyük bir haksızlık olur

suat
suat - 2 yıl Önce

evime haciz gönderdiler milletten borc alıp ödedim Allah kabul etmesin

Nuri sogt
Nuri sogt - 2 yıl Önce

Bugün bi baktım o zorluklarla biriktirdim paraya bankadan çekip almışlar biz parayı kaç sende denklestrp hayat mucedelesi verirken çektiniz sıkıntılarda kenara koydakk bir seylere sap olalaim diye şimdi devlet devletligi göstersin paralarimizi iade etsinn duy sesimizi reizzz maduruzzz